Володимир Доманський: Львів стає столицею України з велосипедного спорту

Володимир Доманський: Львів стає столицею України з велосипедного спорту

Львів активніше за інші міста розвиває велосипедну інфраструктуру. А населені пункти довкола Львова – стають популярними спортивними та відпочинковими зонами за межами міста.  В інтерактивному просторі Syla.news голова Брюховицької селищної ради Володимир Доманський розповів про оновлення велоінфраструктури в Брюховичах, що зумовило й розвиток велотуризму в селищі.

Лише за останні кілька років у Львові прокладено понад 100 км велодоріг. І процес модернізації велошляхів триває: зараз в місті продовжують прокладати доріжки на основних магістральних вулицях – проспекті Чорновола, вулиці Сихівській, Княгині Ольги, Люблінській та Виговського.

“Безумовно, в Україні це на часі, оскільки ми рухаємося до ЄС, де цінують спорт, здоров’я. І, напевне, Львів стає столицею України з велосипедного спорту, маємо вже хороші успіхи”, – наголосив Доманський.

Він також зазначив, що було прокладено велодоріжку зі Львова до Брюхович, що зумовило розвиток велоінфраструктури в селищі.

Він також анонсував будівництво нової велосипедної доріжки вздовж передмістя Львова. Таку велоінфраструктуру планують створити задля проведення різноманітних спортивних поєдинків.

“Уже розробляють такий проект, щоб зробити велике коло Брюховичі – Рясне – на вул. Варшавська – вул. Замарстинівська – Брюховичі.  На такій велодоріжці могли б відбуватися різні змагання. Нещодавно, до речі, через Брюховичі проходила й “Львівська сотка”, – зазначив Володимир Доманський.

Ще одним суттєвим чинником, що зумовив притік велотуристів до селища, став ремонт усіх центральних доріг в населеному пункті – за три з половиною роки роботи на центральних дорогах виконані фактично на 70%. Так, брюховицький голова ділиться досвідом: через активну участь в різних програмах у селищі вдалось облаштувати різні елементи велоінфраструктури.

“Є різні цікаві програми. Наприклад, Львівська обласна рада робить конкурс мікропроектів. Була така програма “Єврорегіон Карпати – Україна” і вона профінансувала цікавий проект – при в’їзді в наше селище встановили європарковку для велосипедів. Існують різні гранти. Над цим просто потрібно працювати”, – каже Доманський.

Також у Брюховичах практикують залучення коштів приватних підприємців.

“Ми залучаємо бізнес і спонукаємо людей, щоб вони допомагали різним видам спорту. Бізнес повинен бути соціально відповідальним. Зазвичай, якщо люди бачать результат, і він є чесним, вони йдуть на зустріч” – каже голова Брюховицької селищної ради.

І додає, що для  туристів важливим є також ознакування вулиць та маршрутів. Так, пояснює він, у 2017 році був проведений успішний проект, реалізований спільно з Львівською обласною радою, унаслідок якого встановили спеціальні карти з веломаршрутами.

“У Європі велоінфраструктура є питанням державного рівня. Люди розуміють, що для екології це важливо, для власного здоров’я це корисно. Тому в Брюховичах є плани популяризувати велосипед не тільки як вид спорту, а й спосіб руху, щоб люди могли зручно дістатися, наприклад,  на роботу”, – підсумовує Доманський.

Нагадаємо, у травні Львівська обласна рада оголосила переможців конкурсу проектів місцевого розвитку.

Читати також:  Швейцарець став президентом української Прем'єр - ліги

 

Ольга Мацьків

SYLA NEWS

1411 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up