Епіфаній розповів, які церкви першими визнають автокефалію ПЦУ

Епіфаній розповів, які церкви першими визнають автокефалію ПЦУ

Еладська Православна Церква, скоріше за все, першою визнає Православну церкву України.

Про це сказав предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю lb.ua.

Думаю, це буде Еладська Православна Церква, яка досить позитивно рухається в напрямку визнання нашої автокефалії в цьому році. Багато хто очікував, що більша частина Православних Церков визнає нас протягом трьох місяців – цього не сталося. І не могло статися – занадто консервативне середовище. Це не є якоюсь катастрофою для нас, бо це питання не принципу – “визнають чи не визнають?”, а лише питання часу – станеться визнання раніше чи пізніше. Так само, як було з Томосом – ми не мали сумніву, що він буде отриманий, питання полягало лише в тому – коли і як“, – сказав він.

Епіфаній не визначив хронологічних рамок визнання ПЦУ Еладською Православною Церквою.

Я б не хотів ставити хронологічних рамок, щоб потім не було розчарування. Ми працюємо в цьому напрямку, робота ведеться непроста, але, я думаю, що поступово наш автокефальний статус буде визнаний“, – наголосив він.

Глава ПЦУ також прокоментував твердження про те, що першими ПЦУ мають визнати греки, оскільки решта церков приймають рішення, орієнтуючись на них.

Нам важливе визнання всіх церков. Якщо першою визнає, скажімо, Румунська Православна Церква – теж дуже добре. Грузинська? Еладська? Прекрасно. Яка буде послідовність зараз сказати складно. Але будь-яка церква, яка визнає нашу автокефалію першою, ввійде в історію як перша, що після Томосу визнала автокефалію Української Православної Церкви“, – зауважив він.

Нагадаємо, новообраний президент Володимир Зеленський зустрівся з предстоятелем Православної Церкви України митрополитом Епіфанієм.

Фото: REUTERS

Syla.news

370 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up