В'ятрович планує змінити дати заснування окремих міст України

В’ятрович нагадав Кернесу про 10 років в’язниці за “проспект маршала Жукова”

Український інститут національної пам’яті звернувся до мера Харкова Геннадія Кернеса стосовно намагання перейменувати проспект Петра Григоренка на честь соратника Сталіна,  маршала Георгія Жукова.


Про це голова інституту Володимир В’ятрович пише у Facebook.

Можливе присвоєння будь-якому об’єкту права власності (об’єкту топоніміки) у м. Харкові імені Георгія Жукова суперечитиме вимогам частини шостої статті 3 Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій“, – зазначає В’ятрович, оцінюючи бажання Кернеса підтримати петицію про відновлення в Харкові назви проспекту імені Жукова.

Посадовець зауважив, що законність перейменування у інших населених пунктах України об’єктів топоніміки, названих на честь Жукова у рамках закону про декомунізацію, підтверджена рішеннями адміністративних судів.

В’ятрович попередив Кернеса, що в разі присвоєння харківською владою імені Жукова будь-яким об’єктам топоніміки Український інститут нацпам’яті звернеться до Генпрокуратури щодо визнання відповідних дій неправомірними та їх скасування у судовому порядку та притягнення винних осіб до відповідальності.

Голова інститут нагадав, що порушення закону про декомунізацію представником влади карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Разом зупинимо реванш!” – додав В’ятрович.

Нагадаємо, міський голова Харкова Геннадій Кернес хоче повернути одному з проспектів ім’я маршала СРСР Георгія Жукова.

Фото: UAportal

Syla.news

646 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up