Лідер угорських націоналістів відвідуючи Закарпаття заявив про необхідність “автономії” краю

Лідер угорської праворадикальної націоналістичної партії “Йоббік” Томаш Шнайдер в ході приватного візиту на Закарпаття заявив про підтримку “автономії регіону” від Києва.


Як повідомляє Mukachevo.net, про це Шнайдер заявив під час візиту на Берегівщину.  За словами Шнайдера, туди його запросили мешканці села Вари.

Лідер “Йоббіку” заявив, що  у довгостроковій перспективі “гарним рішенням було би, якби Закарпаття отримало автономію, аби вирішувати найважливіші питання одразу на місці, а не чекати, коли надійде чергове рішення від Києва“.

Шнайдер наголосив саме на територіальній автономії Закарпаття, яка має передбачати також економічну автономію, мовляв, щоб гроші, зароблені на Закарпатті, залишалися у регіоні, а не йшли до Києва“, – пише видання.

При цьому у ЗМІ нагадали, що за підсумками 2017 року Закарпатська область на 73% є дотаційною, “відтак слова угорського політика виглядають відвертим популізмом”.

Нагадаємо, активність угорських політиків, як провладних, так і опозиційних, суттєво посилилася на Закарпатті після прийняття в Україні закону про освіту, що передбачає обов’язкову вимогу використовувати українську мову у освіті, та володіти нею на відповідному рівні. Зокрема, Угорщина у знак протесту проти закону, який вона вважає “неприйнятним”, почала блокувати євроатлантичні прагення України, та співпрацю України з НАТО.

Попори заяви радикальних політиків, офіційні Києв та Будапешт намагаються досягнути компромісу.  Так, угорський уряд профінансував безкоштовні курси української мови для угорців Закарпаття, на які в перші кілька днів після відкриття записалося понад 300 людей.

Фото: офіційна сторінка Томаша Шнайдера у Facebook.

Syla.news

350 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up