Депортацію кримських татар визнали геноцидом у Латвії

Депортацію кримських татар визнали геноцидом у Латвії

З нагоди 75-річчя депортації кримських татар владою СРСР, Сейм Латвії підписав заяву про визнання цього репресивного акту геноцидом.

Про це повідомляє Delfi.

“У цілому історичні джерела вказують на цілеспрямовано здійснюваний радянською владою геноцид проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. В тому числі, і проти кримських татар, як етнічної групи, щоб знищити її культуру і соціальну спадщину, історичну приналежність народу до території Кримського півострова і вижити кримських татар з їх батьківщини”, – йдеться у заяві.

У Сеймі також зазначили про сучасні репресії проти кримських татар, які Росія здійснює в окупованому Криму.

“Ті кримські татари, які відмовляються прийняти російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, стикаються з дискримінацією. Їм заборонено допуск до освіти, медичних послуг, заборонено використовувати рідну мову, підтримувати традиції і культуру. Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років насильно пригнічуються і переслідуються. Історія може повторитися”, – повідомив голова комісії Сейму із зовнішніх справ Ріхардс Колс.

Нагадаємо, у березні, американський штат Луїзіана видав прокламацію щодо відзначення 85 роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, в якій визнає його геноцидом українського народу.

Читати також:  Закінчилася заборона на в’їзд у Крим глави Меджлісу Чубарова

Фото газета “День”

Syal.news

403 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up