"Побєдобєсіє" в Росії: "креатив" патріотів (ФОТО)

9 травня залишається одним з найулюбленіших свят українців, за виключенням Заходу: дані соціологів

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні лишається одним з улюблених свят українців, хоча ставлення до нього суттєво відрізняється за регіонами України та віком.


Про це в ефірі програми Громадського “Нині вже” повідомив гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

За його словами, у 2013 році 40% населення називали День перемоги святом, яке найбільше поважають або яке подобається.

Зараз – 35%, цей день продовжує залишатися одним з найповажніших“, – зазначив Паніотто.

За даними експертів, за важливістю для українців День перемоги посідає 4 місце після Великодня та Різдва, які вважають важливими понад 80% українців, Нового року (75%) та 8 березня (43%). Четверту позицію День перемоги ділить з релігійним святом Трійці.

Найбільшу підтримку День перемоги має серед людей старших за 60 років (45%), а серед людей до 39 років рівень цієї підтримки сягає лише 28%.

У західних регіонах 11% громадян визначають День перемоги як одне з найповажніших або улюблених свят, у центрі – 36%, на півдні – 49%, на сході – 55%.

На думку експерта, така  різниця у відношенні до свята пояснюється історичними умовами.

У центрі, на півдні та сході набагато більше людей, які самі або ж їхні родичі брали участь у війні та святкували багато років День перемоги“, – зазначив cоціолог.

Нагадаємо, журналісти інформаційного агентства Syla.news опитали мешканців та гостей Львова, що ті думають про відзначення “Дня Перемоги”. Саме ж контраверсійнe свято не обійшлося у Львові без провокацій, які втім, були вчасно локалізовані поліцією.

Фото: з відкритих джерел.

Syla.news

294 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up