В'ятрович планує змінити дати заснування окремих міст України

В’ятрович планує змінити дати заснування окремих міст України

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович працюватиме над зміною дат заснування деяких українських міст.

Про це він розповів в інтерв’ю Громадському.

В’ятрович зазначив, що декомунізація в Україні виявила шар російського імперського минулого, який нині Росія використовує для просування заяв про те, “українців ніколи не було, всі міста на півдні з’явилися тільки тому, що там з’явилася Російська імперія”.

“Датування таких міст як Дніпро чи Одеса абсолютно прив’язане до часів Російської імперії попри те, що те ж Дніпро, та ж Одеса мають набагато довшу історію існування до появи там імперії”, — розповів В’ятрович.

Голова інституту пам’яті підкреслив, що не пропонує закреслити сторінку історії про заснування населених пунктів імператорками чи царями, а хоче їх досліджувати.

Читати також:  Гройсман вимагає у Нафтогазу зменшити тарифи на газ

На питання журналіста, як саме, адже дата заснування міста є чітким фактом, В’ятрович відповів:

“А якщо є факт, що Одеса на 300 років старша? Проте ми визначаємо створення Одеси від кінця 18 століття, від Катерини, то очевидно, що нам треба буде говорити про певне передатування. Якщо буде факт, що той чи інший населений пункт створений саме в часи імперії якимось російським воєначальником — окей, хай залишається”, – додав В’ятрович.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що міський голова Харкова Геннадій Кернес хоче повернути одному з проспектів ім’я маршала СРСР Георгія Жукова.

Читати також:  Комуністи вилізли з нори. В'ятрович направив до СБУ звернення щодо святкування річниці Сталіна

Фото Главком

Syla.news

259 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up