Конкурс проектів місцевого розвитку: переможців - названо

Конкурс проектів місцевого розвитку: переможців – названо

Конкурсна рада визначила які райони та об’єднані територіальні громади перемогли за результатами Конкурсу проектів місцевого розвитку – 2019. Загалом затвердили 1136 проектів, з яких 1101 – це переможці конкурсу, 29 – соціально важливих проектів і також 6 додатково включених завдяки перерахунку коштів.

За інформацією, оприлюдненій на сайті Львівської обласної ради, стало відомо, що лідерами серед міст обласного значення стали Львів (162 проектів), Дрогобич(80) і Червоноград (44). У п’ятірку районів увійшли Жовківський (130 проекти), Золочівський (121), Яворівський (104), Пустомитівський (104) і Сокальський (85). Найменш активними були на Самбірщині (32), у Перемишлянському районі (22) та на Мостищині (11).

Серед об’єднаних територіальних громад лідерами стали Радехівська (34 проекти), Давидівська (32), Бібрська (31), Кам’янка-Бузька (22) і Солонківська(21). Найменш активними виявилися Новострілищанська громада ( 2),  Заболотцівська (2) і Бабинська (2).

Відомо, що вартість проектів цього конкурсу становить 302 мільйони гривень, з яких 139,7 мільйонів гривень – кошти обласного бюджету.

Розподіл переможців обласного конкурсу проектів місцевого розвитку на 2019 рік відбувся по різних категоріях : школи, культура, заклади дошкільної освіти, вуличне освітлення, охорона здоров’я, обласні заклади та інші пріоритети.

У цілому найбільша кількість зареєстрованих проектів була у галузі шкіл. Їхня кількість 612, з них 331 переможець. З обласного бюджету виділили 37 мільйонів 864 тисяч гривень.

У галузі культури було подано 385 проектів, з яких переможцями стали 153 проекти. На такі проекти було витрачено 18 мільйонів 119 тисяч з бюджету області.

Щодо закладів дошкільної освіти, тут подали 211 проектів, з яких виграли 121 проектів. Область виділила 13 мільйонів 464 тисяч гривень на відповідні проекти.

Читати також:  На розвиток бізнесу в Україні Європейський Банк виділив 1,5 мільярда євро

На вуличне освітлення з обласного бюджету виділили 15 мільйонів 338 тисяч гривень, де було 99 переможців. Загалом було подано 194 проекти.

У сфері охорони здоров’я подали 192 проекти, з яких виграли 93. Було виділено 11 мільйонів 725 тисяч гривень.

Проектів щодо обласних закладів подали 77, з них стали переможцями 47, на які витратили 6 мільйонів 211 тисяч гривень.

Заступник керуючого у справах Львівської обласної ради Іван Собко розповів, що цього року звертали увагу на проекти щодо обласних установ, в тому числі на придбання інвентаря для шкіл, садочків, лікарень, а також на проекти щодо благоустрою територій (парків, скверів). Були проекти і щодо облаштування громадського простору, щодо енергозбереження у бюджетній сфері.

Він зазначив, що переможцями є всі без виключення райони Львівщини, чого не можна сказати про об’єднані територіальні громади. Зокрема, Славська громада не увійшла до переліку переможців через високий індекс податкоспроможності, який становить 3. Тоді як у інших громадах він коливається у межах 0,4-0,8.

“Ці показники брали до уваги при оцінюванні”, – зазначає Іван Собко.

І додає, що максимально можна було отримати 34 бали, 2 з яких по індексу податкоспроможності. Критеріями оцінювання були мета, актуальність, стратегія адміністративно-територіальної одиниці, креативність і бюджетний внесок конкурсанта.

“Виграли ті проекти, якими могли б користуватися жителі міст, сіл, селищ і ті, які розраховані на довгий термін”, – зазначив Собко.

Загалом оцінювали проекти 21 експерт. Їх обирала спеціальна комісія, створена обласною радою. Експертів розподіляли по пріоритетах відповідно до професійних навичок. Кожен пріоритет, серед яких охорона здоров’я, вуличне освітлення, культура оцінювали по три експерти, ставили свої бали і додавали індекс податкоспроможності. Таким чином, формувався рейтинг. Потім конкурсна рада розділила 135 мільйонів гривень по пріоритетах.

Читати також:  Кабмін змінить витрати на освіту, медицину, соціальну і аграрну політику - Мінфін

Крім цього, секретаріат Конкурсної ради розповів, що 1101 із 1102 потенційних переможців Конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області надали рішення про бюджетне співфінансування як в частині забезпечення сільських, селищних, міських, ОТГ бюджетів, так і з районних рад. Лише один потенційний переможець – не подав необхідних документів – не підтверджено фінансуванням проект «Закупівля та встановлення дитячого майданчика в селі Деревня Жовківського району».

Крім того, Конкурсна рада затвердила пропозиції по соціально важливих проектах стосовно адмінтеродиниць (міста обласного значення і райони) по одному проекту на територію. Загалом 29 соціально важливих проектів. Додаткові кошти у сумі 5 мільйонів гривень на ці соціально важливі ініціативи планують додати вже на найближчому засіданні сесії облради.

Тому ці 29 проектів додали до вже 1101 переможця. А ще додали ще 6 проектів у межах пріоритетів «Обласні заклади» та «Інші пріоритети» за рахунок залишку коштів – 197 тисяч гривень.

“Важливо, що до 26 червня переможці повинні укласти договори з підрядними організаціями про початок реалізації проекту. В іншому випадку – субвенцію з обласної скарбнички може бути анульовано”. 

Фото – lvivoblrada.gov.ua

Вікторія Козар

Syla.news

 

543 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up