Історична подія: Нафотогаз оголосив про перемогу над Газпромом

“Нафтогаз України” подає скаргу до Єврокомісії через дії “Газпрому”

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” подала скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії російської компанії “Газпром”.


Таку новину у себе на Facebook оприлюднив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

Щойно ми відкрили новий фронт у протистоянні з “Газпромом” – подали скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії “Газпрому“, – написав  посадовець.

Якщо вдасться зупинити ці антиконкурентні дії “Газпрому”, ми збережемо для України доходи від транзиту газу. Також ми зможемо добитися того, щоб імпортований газ в Україні коштував дешевше” – наголосив він.

Вітренко зауважив, що відсутність транзиту газу тягне за собою втрату 4 відсотків ВВП і економічний спад вже у 2020 році.

У цій скарзі ми детально аналізуємо як завдяки “Північному потоку 2”, блокуванню віртуального реверсу, контролю над компаніями на європейському ринку газу, “Газпром” зловживає своїм домінуючим становищем та обмежує конкуренцію” – зауважив директор “Нафтогазу”.

Єврокомісія сім років вивчала ділові операції “Газпрому” в Європі, звинувачуючи російський концерн у перешкоджанні конкуренції і в завищенні цін на поставки газу в Східну Європу. “Газпром” заперечував звинувачення.

У травні минулого року ЄК ухвалила рішення у цій справі. Єврокомісія не стала штрафувати російський концерн, однак поклала на нього низку зобов’язань, щоб уможливити вільне постачання газу за конкурентними цінами у Центральну і Східну Європу.

Польща і інші країни, які постраждали від монополістських практик “Газпрому”, були невдоволені, що російський концерн не був покараний. Штраф міг сягнути 10% річного обороту монополіста.

Нагадаємо, нещодавно “Нафтогаз” вирішив знизити ціну палива для населення.

Фото з відкритих джерел.

Syla.news

246 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up