500 днів в’язниці: у М’янмі випустили журналістів

У М’янмі звільнили за амністією двох журналістів агентства Reuters, засуджених до семи років в’язниці за звинуваченням у порушенні закону про державну таємницю.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Відомо, що Ва Лоун і Джо Соу У заарештували в грудні 2017 року під час роботи над матеріалом про вбивства мусульман у країні і провели в ув’язненні більше ніж 500 днів.

Головний редактор Reuters Стівен Адлер привітав звільнення журналістів, підкресливши важливість свободи преси, символами якої стали його колеги. Ва Лоун, залишаючи в’язницю, повідомив, що він прагне якнайшвидше повернутися до роботи.

Читати також:  Львівські журналісти заявили, що біля кордону на них напали поляки (Відео)

Журналістів вимагали звільнити в ООН, Євросоюзі та у інших міжнародних організацій. У квітні Верховний суд М’янми не змінював винесений їм вирок. Таке рішення розкритикували в Міжнародному комітеті захисту журналістів.

Також тисячі представників мусульманської меншини рохінджа розпочали втечу з М’янми у серпні 2017 року, коли військові влаштували розгін у Ракхайні після нападу підозрюваних бойовиків рохінджа на армійські бази і поліцейські пункти, внаслідок чого 12 співробітників служби безпеки загинули. Армія повідомила про вбивство майже 400 підозрюваних бойовиків.

Зазначається, що військових М’янми звинувачували у жорстокому поводженні з сотнями тисяч цивільних рохінджа і спаленні сіл меншини після нападів підозрюваних бойовиків рохінджа минулого літа. Влада М’янми спростовує усі звинувачення в надмірності заходів, вжитих проти мусульманських екстремістів.

Читати також:  Львівські медики вимагають звільнення з посади Ірини Микичак

Додамо, що Ва Лоун і Джо Соу У розслідували стосунок військових до вбивства 10 мусульман на півночі Ракхайну. Розслідування довели до кінця після арешту журналістів, в тексті вказується на причетність армії до злочину і записані свідчення учасників розправи над мусульманами. Матеріал удостоїли Пулітцерівської премії.

Нагадаємо, 3 травня, відзначається Всесвітній день свободи преси.

Фото Кореспондент

Syla.news

286 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up