Верховна Рада припинила дію договору про дружбу з Росією

ВР може заборонити вилучати електронні гаджети у підозрюваних

Комітет парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності радить Верховній Раді України прийняти законопроект №9484, який передбачає обмеження щодо вилучення в учасників кримінального провадження речових доказів як персональні комп’ютери та електронні гаджети.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інформаційне управління Апарату ВР.

Йдеться про затвердження чіткішого визначення електронних пристроїв. До таких мають залічувати інформаційні системи; комп’ютери (суперкомп’ютери, мейнфрейми, кластери, сервери, робочі станції, персональні комп’ютери, ноутбуки тощо); компʼютерну периферію (зокрема, термінали, принтери, сканери, плотери, джерела безперебійного живлення); мобільні термінали систем зв’язку (мобільні телефони, смартфони, планшети та інше); апаратну складову телекомунікаційних та інших комп’ютерних мереж і мережеве обладнання (маршрутизатори, концентратори, комутатори, модеми, мережеві контролери, кабелі тощо); мікропроцесорні системи (мікроконтролери та програмовані логічні контролери), а також банкомати й інші стаціонарні платіжні термінали для обслуговування населення.

Читати також:  Цікавий факт про найбільшого кота України

Автори законопроекту пропонують відмежовувати перелічені пристрої та електронну інформацію – як різні види речових доказів. Тому у разі,якщо в якості знаряддя, засобу або предмету кримінального правопорушення використали електронну інформацію, чи її може використали у якості доказу факту чи обставин правопорушення, то електронні пристрої речовими доказами повинні не визнаватися. Вони можуть визнаватися речовими доказами лише тоді, коли пристрій сам є знаряддям, засобом або предметом кримінального правопорушення. На підставі такого розмежування автори пропонують встановити заборону на вилучення електронних пристроїв або їх складових, якщо знаряддям, засобом або предметом кримінального правопорушення виступає інформація, що в них міститься.

Також проект передбачає встановлення відповідальності посадових осіб слідчих органів та органів прокуратури за умисне порушення слідчим або прокурором встановленого КПК порядку тимчасового доступу до речей і документів або тимчасового вилучення чи арешту майна, а так само порядку вилучення речових доказів під час огляду або обшуку, якщо це завдало істотної майнової шкоди власнику (законному володільцю) даного майна чи документів.

“Під час обговорення законопроекту члени комітету відзначили актуальність запропонованих змін та дійшли згоди, що його прийняття дозволить підвищити збалансованість між забезпеченням дотримання прав фізичних та юридичних осіб та повноваженнями слідчих під час досудового розгляду кримінальних правопорушень”, – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила рішення про заборону українцям встановлювати домашні сонячні електростанції на землі.

Читати також:  Голова Парламенту підписав закон про мову

Фото з вільного доступу

Syla.news

298 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up