Коломойський і Ситник мають інтереси щодо Роттердам+ -експерт

Найближчим часом відбудеться активізація справи “Роттердам+”, що пояснюється збігом інтересів директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника і власника групи “Приват” Ігоря Коломойського.

Про це повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своїй сторінці в Facebook, передає РБК-Україна.

“Вже очевидно, що енергетична стратегія нової влади буде обертатися навколо скасування формули “Роттердам плюс” і ринку електроенергії. Позиція як Коломойського, так і поки найближчого комунально-енергетичного радника Андрія Геруса полягає в тому, що формулу потрібно ліквідувати, а ринок – розігнати або відкласти. Для чого це робиться? Швидше за все, ми побачимо спробу повернути час назад в минуле та відновити ручне регулювання тарифів. А можливо, навіть буде реалізована ідея підтримки національного виробника та пільгових тарифів”, – підкреслив експерт.

Експерт розповів, що Андрій Герус, який відповідає в команді президента Зеленського за енергетичну сферу, говорить про скасування ринку електроенергії, а народний депутат Вікторія Войціцька підняла тему переходу на формулу “0,9 Роттердам”.

Водночас, Корольчук вважає, що скасувати формулу рішенням парламенту або суду проблематично, тому що декілька судових рішень підтверджують її обґрунтованість. Втім можна спробувати скасувати “Роттердам+” руками НАБУ, додав він.

“Бізнес-логіка Коломойського полягає в тому, щоб розбити формулу “Роттердам плюс” кримінальною справою, а заодно – поквитатися зі старими ворогами, які не тільки позбавили його пільгових тарифів на електроенергію, але і відібрали улюблений банк. Власне, у справі “Роттердам плюс” інтереси Ситника і Коломойського збіглися. Ситнику потрібна швидка і гучна перемога. За останні три місяці по його іміджу завдавали нищівних ударів: співучасть співробітників НАБУ в корупційних схемах в “Укроборонпромі”, провал розслідування схем Кононенка в енергетиці (справа “Енергомережі”), звинувачення самого Ситника в отриманні хабара, скандал зі зливом матеріалів, які могли дискредитувати Трампа перед виборами в США”, – зазначив експерт.

За словами Корольчука, скоро планується активізація розслідування справи “Роттердам+” в НАБУ. Експерт заявив, що взимку поточного року директор бюро Артем Ситник наголосив про передачу матеріалів за “Роттердам+” на судову експертизу, яка може тривати роками. Але під час зустрічі між представником Зеленського Андрієм Богданом, який одночасно є юристом Коломойського, і керівництвом НАБУ досягнута домовленість про “прискорення” цього процесу.

“Як відомо, НАБУ Ситника вперлося в експертизи – жоден експертний інститут не дає негативного висновку за формулою. Наприклад, Інститут економіки та прогнозування НАН України, у якому НАБУ замовляло дослідження, прямо говорить про обґрунтованість формули. Тому зустріч Андрія Богдана і Ситника мала цілком практичну мету. Наслідком може бути традиційно “правильний” результат у вигляді нової “най-найкращої” експертизи, яку НАБУ отримає від справжніх патріотів України. Можливо, ми навіть станемо свідками, як думка може змінитися на 180 градусів, що дасть необхідний математичний результат і потрібні висновки. І це дозволить структурі Ситника забезпечити і сформулювати юридично і політично виважене обвинувачення. За даними моїх джерел, НАБУ скоро вийде з летаргічного сну. І суспільству показово продемонструють ряд гучних “маски-шоу”, – додав Корольчук.

Нагадаємо, бізнесмен Ігор Коломойський прокоментував рішення новообраного президента Володимира Зеленського провести зустріч із представниками «великого, середнього і малого бізнесу».

Читати також:  Порошенко прокоментував події у ПЦУ

Фото Гордон

Syla.news

343 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up