Економіка в Україні сповільнила зростання - НБУ

Економіка в Україні сповільнила зростання – НБУ

Зростання ВВП України у січні-березні 2019 відносно аналогічному періоду минулого року сповільнилося до 2,4%.

Про це повідомляє Інтерфакс- Україна з посиланням на інфляційний звіт Нацбанку.

Збільшення  ВВП в Україні в першому кварталі 2019 порівняно до аналогічного періоду минулого року сповільнилося до 2,4% в порівнянні з 3,5% в четвертому кварталі 2018 року і 3,3% – в цілому за 2018 рік.

“Очікувано зменшився внесок від зростання в сільському господарстві через вичерпання ефекту рекордного врожаю… Крім того, послабшали показники промисловості: як в енергетичному секторі (через теплу погоду цього року в порівнянні з попереднім), так і в окремих видах переробної промисловості”, – зазначають експерти НБУ.

Йдеться про значне падіння в хімічній промисловості, яке відбувалося упродовж більшої частини кварталу, перш за все на тлі ремонтно-відновлювальних робіт на окремих заводах, зазначає центробанк.

“Введення Росією в кінці 2018 заборони на ввезення окремих видів машинобудівної продукції було одним з факторів подальшого падіння обсягів виробництва у машинобудівній галузі”, – йдеться в звіті.

Відповідно до нього, темпи зростання металургійного сектора хоч і помітно прискорилися в березні (на тлі завершення запланованих ремонтних робіт на кількох великих підприємствах ГМК), за підсумками першого кварталу 2019 були близькі до нуля.

“Не дивлячись на деяке уповільнення, основним фактором економічного зростання залишився внутрішній попит (перш за все споживання домогосподарств і інвестиційна діяльність підприємств)”, – підкреслюють в НБУ.

Нагадаємо, у березні, Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин вважає, що новими драйверами зростання економіки України можуть бути аграрний сектор і розвиток транспортно-логістичної інфраструктури

Читати також:  "У світі, напевно, немає щирішого друга України, ніж Канада", - Порошенко

Фото Український тиждень

Syla.news

252 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up