«Я не бачу сьогодні можливості повернути наші території воєнним шляхом» – радник Зеленського з безпеки

Іван Апаршин, радник Володимира Зеленського з питань безпеки, розповів, як команда Зеленського планує закінчити війну на Сході та скільки на це піде часу.

Про це він зазначив у інтерв’ю для «Апострофа».

Апаршин каже, що може спланувати воєнну операцію, але не бачить у цьому сенсу:

« Я б не радив нікому взагалі розглядати можливість повернення наших територій шляхом проведення воєнної операції. Втрати будуть величезними. На сьогоднішній день це вже втрачений шанс 2014 року».

Також радник Зеленського вважає, що наші військові ресурси доволі обмежені, тому повернення Донбасу – це перспектива на наступні п’ять років. Відвоювання Криму Апаршин узагалі бачить у далекому майбутньому.

За словами радника Зеленського з питань безпеки, якщо Україна все-таки почне опрацьовувати новий план проведення воєнної операції на Сході, то країни-партнери від неї відвернуться. Натомість, Апаршин пропонує звільнення Донбасу через домовленості:

«Я розумію, що поїхати сьогодні в Москву і домовлятися прямо з президентом Владіміром Путіним – це абсолютно програшна ситуація. З ним не можна говорити прямо, тому ми повинні все-таки просити про допомогу наших партнерів. Я би зробив все для того, щоб Сполучені Штати були втягнені в цей процес. Це позиція потужного гравця, до якого прислухаються».

На п’ятому році війни радник Зеленського каже, що почав би переговори стосовно миротворчих сил з приводу їхнього виходу на кордон між Україною і Росією. Також він зазначив, що Україна має багато домовленостей з країнами-гарантами, але результату немає.  Як приклад наводить відмову України від ядерної зброї та Будапештський меморандум 1994 року, згідно з яким гарантами нашої безпеки мали бути Америка, Великобританія та Росія. На сьогодні не маємо ані зброї, ані безпеки.

«А от коли ми домовимося ще й зі сильними гравцями, то вони скажуть: слухайте, так не можна, ви ж домовилися, ви маєте виконувати. А далі механізм забезпечення виконання домовленостей. Це все потрібно дуже детально вивчати і обговорювати»,

– підсумовує Апаршин.

Нагадаємо, раніше один з ідеологів команди “Зе” розповів, яким Зеленський бачить питання війни, ЄС та НАТО.

Фото з вільного доступу

SYLA NEWS

 

 

 

344 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up