Лист президента до Порошенка з проханням зняти санкції з придністровського заводу спричинив скандал у Молдові

Лист президента до Порошенка з проханням зняти санкції з придністровського заводу спричинив скандал у Молдові

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Радіо Свобода.

В офіційному зверненні вісьмох молдовських парламентарів, зареєстрованому 3 травня, йдеться: “Який юридичний режим “ММЗ”, відповідно до законодавства Молдови, що гарантує вивід заводу з-під санкцій воюючої країни? Якою є політика уряду  щодо економічних агентів із сепаратистського регіону, що акумулює астрономічні борги близько 7 мільярдів доларів в акціонерному товаристві, у якому уряд Республіки Молдова є міноритарним акціонером, тобто вирішує не захищати інтереси держави?” – так депутати відреагували на розслідування “Схем” та RISE.

Окремо парламентарі попросили розібратися із тим, хто є бенефіціаром фірми Novastal prim, яка постачала український брухт на металургійний завод в той момент, поки на нього були накладені санкції.

У свою чергу очільник найбільшої опозиційної партії Молдови Андрей Нестасе заявив, що “хотів би побачити реакцію європейських інституцій на оприлюднені в розслідуванні факти щодо ролі прем’єр-міністра Молдови Філіпа в знятті санкцій щодо “ММЗ”.

Згідно з матеріалом “Схем” та RISE, 14 травня 2018 року президент Петро Порошенко включив ММЗ до списку санкцій на три роки, проте 19 березня 2019 року Порошенко видав указ із оновленим списком юридичних осіб, що підпадають під санкції, де замість ММЗ значиться кишинівська компанія Novastal prim.

Syla.news

382 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up