Збитки NASA через неякісні матеріали досягли 700 млн доларів

Збитки NASA через неякісні матеріали досягли 700 млн доларів

Підрядник NASA 20 років продавав агентству неякісний алюміній.

Про це повідомляє Science Alert, передає Новое время.

Крім того, постачальник фальсифікував сертифікати якості і результати випробувань.

Постачальником була компанія Sapa Profiles, Inc. (SPI), виробник алюмінієвої екструзії з Орегона, яка займалася шахрайством протягом 19 років. При цьому жертвами шахраїв опинилися не тільки NASA, а й сотні інших клієнтів.

Після багаторічного технічного дослідження, програма запуску служб NASA показала, що SPI фальсифікує результати випробувань на розтяг, розроблених для забезпечення стабільності і надійності алюмінію.

Вкрай важливо, щоб ми могли довіряти нашій галузі у виробництві, тестуванні і сертифікації матеріалів відповідно до стандартів, які нам необхідні. У цьому випадку нашу довіру було серйозно порушено”, – сказав Джим Норман, директор служби запуску в штаб-квартирі NASA.

Протягом майже 20 років Sapa Profiles і Sapa Extrusions фальсифікували критичні випробування алюмінію – тести, від яких залежали їхні клієнти, включаючи уряд США, для забезпечення надійності придбаного ними алюмінію. Корпоративна і особиста жадібність стали причиною шахрайства проти уряду і інших клієнтів“, – сказав помічник генерального прокурора Брайан Бенчковскі з кримінального відділу Міністерства юстиції.

У разі NASA, два збою відбулися з ракетою Taurus XL, яку намагалися відправити в космос в 2009 і 2011 роках відповідно. В обох випадках головний обтічник ракети-носія не розкрився повністю, що не дозволило скинути його після виходу ракети з атмосфери. Результатом цього стало те, що супутники не змогли досягти орбіти, упали назад в атмосферу і були знищені при повторному вході.

Підсумкова доповідь про розслідування була представлена лише 30 квітня. Фахівці NASA встановили, що збій в роботі головного обтічника був викликаний неякісними алюмінієвими деталями, які компанія SPI поставляла виробнику ракет. Міністерство юстиції наказало компанії виплатити $ 46 млн NASA, міністерству оборони та іншим.

На додаток до репарацій, які SPI було наказано заплатити, NASA усунуло SPI і її корпоративну материнську компанію Hydro Extrusion від державного замовлення. Це призупинення діє з вересня 2015 року. NASA рекомендувало постійну заборону на укладення будь-яких державних контрактів для обох компаній.

Syla.news

307 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up