У Львові з’явився архів підпілля ОУН

27 квітня 2019 року Національний музей “Тюрма на Лонцького”отримав архів підпілля ОУН, знайдений у околицях сіл Ланівка і Бійнич Стрийського району Львівської області.

Про це повідомляє Центр Досліджень Визвольного Руху.

За попередніми висновками, архів, імовірно, належав Меденицькому районному проводу ОУН. З 1945 року він входив до складу Стрийського надрайонного проводу, а згодом — до Дрогобицького надрайонного проводу. Є версії, що архів з’явився унаслідок діяльності Стрийського надрайонного осередку пропаганди. Документи архіву датуються орієнтовно 1947—1950 рр.

Відомо, що серед документів архіву виявили пропагандистські документи, вишкільні матеріали, звіти різного характеру за 1946—1947 рр., організаційні звіти, книги. Є, наприклад, видання поезій Лесі Українки 1947 року.

Читати також:  У Львові роздають сепаратистську символіку

Крім документів, у бідоні містилися також витратні медичні матеріали — бинти та лікувальні препарати норсульфазол та ресульфазан.

Як розповіли працівникам Музею експерти, норсульфазол застосовується для лікування запалень. Точне призначення ресульфазану невідоме — за одною з версій, це міг бути антидот проти отруйних препаратів, які застосовували радянські спецслужби для захоплення повстанців у полон.

Зазначається, що це перший випадок знахідки ліків та можливо, засобів реанімування повстанців.

Читати також:  Таємничі історії Івано-Фарнківська та Австро-Угорщини обговорили у Львові

Нагадаємо, у самому центрі Львова, по вулиці Соборній, 3-А руйнується національна пам’ятка – приміщення Центрального державного історичного архіву. Уже чимало років в будівлі протікає покрівля, а з вулиці Валової замокає стіна, ще одна стіна розколюється. Замоканні стіни неабияк порушило мікроклімат залу, де зберігаються 1,2 мільйона архівних справ. А це – цінні документи починаючи з XIV століття.

Фото Центр Досліджень Визвольного Руху

Syla.news

370 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up