Комунальні послуги навряд чи відключатимуть через несплату пені – заява експертки

Постачальник комунальних послуг зможе відключити їхнє постачання до споживача через несплату пені за несвоєчасну оплату комуналки в окремих випадках.

Про це в ефірі Громадського розповіла експертка з питань управління житлом та енергоефективності Марія Осипчук.

На питання ведучої, чи можна сказати, що відключення комунальних послуг через нарахування пені буде малоймовірним, експертка відповіла:

«Все залежить від конкретного будинку. Якщо є технічна можливість, її зможуть відключити від цієї послуги. Але пеню нарахувати зможуть взагалі без проблем, просто вона буде зовсім невеликою — 0,01 % від суми заборгованості. Це не так суттєво для людини, щоб вона починала платити… Якщо у неї немає грошей, то на платника це навряд вплине».

Нагадаємо, в Україні набув чинності закон про житлово-комунальні послуги. Відтепер за несвоєчасну оплату комунальних послуг українцям будуть нараховувати пеню відповідно до договору.

Розмір пені має становити не більше 0,01% суми боргу за кожен день і не більше 100% боргу загалом. Її нараховуватимуть з першого робочого дня після крайнього терміну оплати послуг.

Пеню не нараховуватимуть, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплату і людина зможе це довести, а також якщо мешканець не проживав у будинку.

Якщо протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця не погасити у повному обсязі заборгованість за спожиті комунальні послуги, постачальник послуг (крім газу та електроенергії) має право обмежити або припинити надання послуг боржникам.

Syla.news

351 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up