Виборчий процес: що робитимуть проросійські сили для реваншу?

Виборчий період – це завжди перевірка держави на стійкість. Саме в момент переходу влади з одних рук в інші політична система стає слабкою, а отже, активізовуються різні гравці, які розуміють, що це найкраща нагода для нанесення удару.

Ні для кого не буде здивуванням, що в нашому випадку цей гравець – Росія. Варто зазначити, що зі всіх можливих варіантів наш східний сусід обрав м’який та затяжний сценарій.

Крок перший: В. Путін підписав указ про видачу паспортів РФ на окупованих територіях. Мета цього ходу – роз’єднати зв’язки між тимчасово окупованими землями та Україною. Громадяни з новими паспортами зможуть відчути себе цілком приналежними до Росії, що у подальшому призведе до повного їхнього включення в культурний простір країни агресора.

Крок другий: спланований сценарій не обмежується лише окупованими територіями. Свою роль тут має відіграти і Галичина. Зараз в інтернеті активно розповсюджується зображення з результатом президентських виборів, яке намагається показати, що Львів та наближені території мають інші ціннісно-політичні орієнтири. Усе б нічого, але аж занадто часто ми це бачимо в додатку з провокативними дописами.

Слід згадати КМІС, яке проводило соціологічне дослідження із запитаннями про те, чи варто Галичині слід від’єднатись від території України. Такими незначними інформаційними приводами відбувається формування сепаратистських настроїв у свідомості громадян.

Можна впевнено сказати, що сьогодні знову, як і в дореволюційний період, намагатимуться створити внутрішньодержавну ворожнечу між сходом та заходом країни.

Крок третій: буде спроба скасувати закон 5670-д. Одним із об’єднавчих елементів усього народу в довгостроковій перспективі має стати саме державна мова, яка є запорукою для формування нації. Для того, щоб ми були єдиним цілим, потрібно говорити однією мовою. Допоки цього не буде – Кремль виправдовуватиме свої експансивні дії “захистом” російськомовного населення.

Крок четвертий: проросійські сили активно почали протистояти патріотам, які посідають найважливіші ланки в нашій державі.

Прикладом цього є Валерій Писаренко з групи «Відродження» та Віталій Купрій з об`єднання «За Зеленського», які почали збір підписів для зняття Андрія Парубія з посади спікера парламенту.

Також у ВР за ініціативи члена Олександра Вілкула Опозиційний блоку з’явився проект постанови про звільнення директора Українського інституту національної пам`яті Володимира В’ятровича. Очевидно, що наступною, хто попаде під приціл стане Уляна Супрун.

Варто зауважити, що після приходу до влади нового президента зміняться голови обласних державних адміністрацій. Громадськості треба бути пильною, адже на цих посадах можуть з’явитись люди, які просуватимуть проросійські ідеї.

Крок п’ятий: найважливішим серед усього цього є інформаційний супровід. Є речі, які ідейно збігаються командою Зеленського та проросійського табору.  У них обох велика частка спільного електорату. Для нового президента заяви про перегляд доцільності мовного закону є PR-ом для виборців, а для проросійських політиків вони є чіткою настановою з Кремля. Саме тому телеканали, які тяжіють до цих двох груп, вестимуть спільну риторику. Тепер їх стане ще більше, що лише грає на руку Росії.

Висновок: усі ці кроки створюють умови? за яких до влади можуть прийти противники Європейської та Євроатлантичної інтеграції. Завдяки підконтрольним ЗМІ вчинятиметься психологічно-інформаційний вплив на свідомість громадян, мета якого – нав’язати  необхідність підтримки на парламентських виборах сил, які вдають з себе об’єднавчих державників, але насправді такими не є.

Валентин Балагура, політолог, блогер

для Syla.news

Фото – з відкритих джерел

191 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up