Відтепер ті, хто сплачує комунальні послуги несвоєчасно, платитимуть пеню

В Україні став чинним закон про житлово-комунальні послуги. З цього часу за несвоєчасну оплату комунальних послуг українцям платитимуть пеню згідно з договором.

Про це повідомляє “Громадське”.

Відомо, що обсяг пені не має перебільшувати 0,01% суми боргу за кожен день і не більше 100% боргу в цілому. Пеню нараховуватимуть з першого робочого дня після крайнього терміну оплати послуг.

Пеню не платитимуть, у тому випадку, якщо держава затримала виплату субсидій або працедавець не платить заробітню плату і людина зможе це довести, а ще якщо мешканець не проживав у будинку.

У разі, якщо впродовж 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця не сплатити у повному обсязі заборгованість за спожиті комунальні послуги, постачальник послуг (крім газу та електроенергії) може обмежити або припинити надання послуг боржникам.

Читати також:  Жорстка кара за порушення закону. Експертка розповіла, як реформувати виборчу систему

Згідно з законом, електрику і газ постачатимуть виключно за індивідуальними договорами. Стосовно інших послуг (опалення, постачання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення сміття) користувачі матимуть змогу самостійно обирати, укладати індивідуальні договори із постачальником чи колективні. Водночас різні послуги можуть постачатися за різними моделями, до прикладу, одна багатоповерхівка може обрати індивідуальні договори для опалення і колективні — для водопостачання і водовідведення. Для укладення колективного договору, потрібно встановити загальнобудинковий лічильник.

Починаючи з першого травня поточного року споживачі матимуть один рік, щоб укласти індивідуальні чи колективні договори з постачальниками послуг.

Читати також:  Відтепер українці зможуть визнавати себе банкрутами

Також якщо мешканці багатоповерхівки не прийняли рішення щодо типу договору, із кожним споживачем укладають індивідуальний договір з уточненням, що співвласники організовують технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонт власним коштом.

Крім цього, у законі йдеться, що чинні на сьогодні договори про отримання комунальних послуг діятимуть до набрання чинності нових, укладених відповідно до цього закону.

Нагадаємо, у Верховну Раду надійшло вже чотири постанови про скасування закону про українську мову. Парламент планує розглянути їх 14 травня на наступному пленарному засіданні.

Фото 112 Україна

Syla.news

552 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up