У Японії почалася нова епоха літочислення, зі сходженням на трон нового імператора: деталі церемонії

Новий імператор Японії Нарухіто озвучив першу промову після церемонії сходження на престол. Він заявив, що сподівається на спільне щастя, прогрес та мир у всьому світі.


Офіційно він зійшов на престол у середу в ході церемонії успадкування імперських регалій (їх три – дзеркало, меч та яшма).

Зі сходженням на престол імператора Нарухіто в Японії почалася нова імперська епоха “Рейва”, що означає порядок і гармонію. З початком правління кожного імператора в Японії починається нове літочислення, паралельне загальноприйнятому західному (від Різдва Христового).

Перед цим була ера “Хейсей” (досягнення миру), яка тривала з січня 1989 року, коли помер імператор Хірохіто і на трон зійшов його син Акіхіто (батько Нарухіто), що став 125-м імператором.

В емоційній промові Нарухіто подякував батькові. “Мій батько все життя служив народу Японії“, – сказав новий імператор.

85-річний імператор Акіхіто зрікся престолу через вік і поганий стан здоров’я. Після цього він отримав титул почесного імператора.

У Японії святкують початок ери "Рейва"Копірайт зображення AFP
Image captionУ Японії святкують початок ери “Рейва”

Довга та урочиста церемонія

Так звана церемонія успадкування імперських регалій і печаток почалася зранку у середу.

Жінкам-членам монаршої родини дозволили бути присутніми на другій частині церемонії, в ході якої до Нарухіто приєдналася дружина, імператриця Масако.

Нарухіто та Масако
Копірайт зображення Reuters
Image caption 
Нарухіто з дружиною, імператрицею Масако, на церемонії в імператорському палаці в Токіо

59-річному Нарухіто вручили священні регалії – копії меча та дорогоцінної яшми, які передаються японськими імператорами з покоління в покоління і вважаються символами імперської влади.

Є ще один символ – дзеркало, разом вони складають імперські регалії.

Однак дзеркало, вважають найціннішим з них, його зберігають в храмі Ісе в префектурі Міе. Воно ніколи не залишає стін святилища.

Імператор Акіхіто зрікся престолу 30 квітняКопірайт зображення GETTY IMAGES
Image captionІмператор Акіхіто зрікся престолу 30 квітня

Який він – новий імпеартор?

Імператор Акіхіто під час свого правління взяв на себе роль дипломата, ставши неофіційним послом в Японії і багато подорожуючи по інших країнах. Очікують, що Нарухіто продовжить цю роль.

Нарухіто – 126-й імператор Японії. Він навчався в Оксфордському університеті та став наслідним принцом у 28 років.

У 1986 році він на чаюванні познайомився зі своєю дружиною, нині імператрицею Масако Овада. У 1993 році вони одружилися.

Нарухіто і Масако у традиційних імператорських весільних костюмах на церемонії одруження у 1993 роціКопірайт зображення AFP PHOTO / IMPERIAL HOUSEHOLD AGENCY
Image captionНарухіто і Масако у традиційних імператорських весільних костюмах на церемонії одруження у 1993 році

Імператриця Масако пізніше розповіла журналістам, що прийняла пропозицію Нарухіто після того, як він сказав: “Тебе можуть охопити страхи і занепокоєння з приводу приєднання до імператорського дому. Але я тебе буду захищати все своє життя”.

Масако, яка, за повідомленнями, страждає від стресового розладу, у грудні зізналася, що не відчуває себе впевнено з приводу своєї ролі імператриці, але пообіцяла зробити все можливе, щоб служити народу Японії.

Принц Нарухіто та його дружина МасакоКопірайт зображення REUTERS
Image captionІмператириця Масако говорить кількома мовами і до одруження була дипломатом

Масако навчалася в Гарвардському та Оксфордському університетах і до заміжжя мала багатообіцяючу кар’єру дипломата.

Єдина дитина пари, принцеса Айко, народилася в 2001 році. Однак чинний закон Японії забороняє жінкам успадковувати трон, тому вона не є спадкоємицею свого батька.

Брат Нарухіто, принц Фуміхіто, буде наступником трону, за ним у черзі на престол – племінник нового імператора, 12-річний принц Хісахіто.

Чому це важливо?

Японія – найдревніша спадкова монархія в світі. Згідно з легендами, японські монархи правили ще в 600-му році до нашої ери.

Раніше японських імператорів вважали богами, але імператор Хірохіто – дід Нарухіто – публічно відмовився від свого божественного статусу в кінці Другої світової війни, в рамках капітуляції Японії.

Роль монарха переглянув імператор Акіхіто, який допоміг відновити репутацію Японії після війни.

Syla.news

370 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up