У 2050 році від стійких до ліків хвороб може помирати 10 мільйонів щорічно – ООН

Через хвороби, які стійкі до протимікробних речовин, може помирати 10 мільйонів людей у 2050 році. Такі дані містить доповідь Міжвідомчої координаційної групи з антимікробної резистентності, оприлюднена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (входить до структури Організації об’єднаних націй).

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Відомо, що таку доповідь оприлюднив також генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш.

У документі зазначається, що непіддатливість хвороб до антимікробних агентів стала «глобальною кризою, яка загрожує добі прогресу в охороні здоров’я та досягненню Цілей сталого розвитку».

Автори доповіді ствердили про «тривожний рівень» стійкості інфекцій до антибіотиків, противірусних, протигрибкових та антипротозойних препаратів у країнах всіх рівнів достатку: поширені хвороби стають такими, що не піддаються лікуванню.

ВООЗ повідомляє, що стійкість хвороб зростає через неправильне або надмірне використання антибіотиків для лікування людей, тварин та рослин.

Читати також:  Мешканці Львівщини отримуватимуть безкоштовні ліки

Також серед факторів ризику експерти ООН називають непропорційний доступ до чистої води, засобів санітарії і гігієни, брак доступних антимікробних засобів та вакцин із доведеною ефективністю.

«Немає часу чекати. Якщо світ не діятиме терміново, стійкість до антимікробних речовин матиме катастрофічний вплив вже протягом життя одного покоління. Стійкі до лікування хвороби вже спричиняють як мінімум 700 тисяч смертей по всьому світу, в тому числі 230 тисяч – від мультирезистентного туберкульозу. Ця цифра може зрости до 10 мільйонів смертей по всьому світу на рік до 2050 року в разі найбільш тривожного сценарію – якщо нічого не вдіяти. Близько 2,4 мільйона людей у заможних країнах можуть померти між 2015 та 2050 роками, якщо не докласти тривалих зусиль, аби стримати резистентність до антимікробних речовин», – йдеться в доповіді.

Міжвідомча координаційна група з антимікробної резистентності рекомендує скоротити використання антибіотиків для стимуляції росту худоби й домашньої птиці, інвестиції та інновації в розвитку нових антимікробних речовин, знайти безпечні альтернативи антибіотикам для людей, тварин і рослин, а також співпраця країн-членів ООН в рамках концепції «Одне здоров’я», розробленої ВООЗ.

Читати також:  В Америці затвердили нові ліки проти депресії

Нагадаємо, на початку березня вчені повідомили, що речовини, які містяться у зеленому чаї та моркві, здатні знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Фото 5 канал

Syla.news

282 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up