Лілія Онищенко: Фундація Польща-Україна-Білорусь не дала нам гранту на підземний маршрут центром Львова

Проект створення підземного туристичного маршруту (від вежі Корнякта до площі Ринок та площі Івана Підкови – ред.) під загрозою. Фундація “Польща-Україна-Білорусь” не дала Львову на це грант. Про це в інтерв’ю Syla.news повідомила начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

Згідно з попередінми планами, які львівська мерія виношувала кілька років, підземний маршрут мав простягатися на 800 метрів, підвали можна було б обійти за понад півгодини. Маршрут був розрахований на екскурсію з 15 осіб з гідом. Під землею туристам мали показати майданчик перед оборонною спорудою – бастеєю Низького муру, підземний з’єднуючий вестибюль – галерея під сквером, вестибюль під площею Івана Підкови, з΄єднуювальні підземні проходи під вул. Івана Федорова, пл. Ринок та вул. Театральною.

Львівська міська рада подавала документи на дофінансування проекту туристичного маршруту до фундації “Польща-Україна- Білорусь. І ми не пройшли! На жаль… Грантові кошти ми не отримали. Не пригадую суми. Ми пройшли перший тур, третій тур, а до третього етапу нас не допустили. Отож, питання прокладення підземного туристичного маршруту не на часі”.

Але ж є варіант залучення інвестицій, виділити бюджетні гроші.

Ні, питання таки не на часі. Ми не маємо жодних інвесторів. Однозначно, проект може фінансувати лише грантова організація. Але, оскільки від цієї фундації ми транш не отримали — тоді питання призупинено. Прокласти маршрут за бюджетні гроші нереально. За гроші міської скарбниці ми зараз робимо лише підвали ратуші. Реконструюємо їх, пристосовуємо під музей міста.

Як вважаєте, чому фундація “Польща-Україна-Білорусь” не дала Львову коштів на такий важливий туристичний проект? Можливо, у документах було недостатньо інформації і, зрештою, не переконливо написано про важливість проекту? Може, лобіювання було заслабким, чи, скажімо, не чітко описано механізм освоєння грошей?

Причини, які ви назвали — не правильні! Там була суто технічна проблема. Львів не отримав від фундації грошей і на інші проекти, не лише на підземний туристичний маршрут. Жоден проект по охороні культурної спадщини таки не пройшов. В чому суть технічної проблеми? Були дедлайни, яких треба було чітко дотриматися… Оскільки фундація мала обмежене фінансування, то обирали проекти, яких комісія вважала за потрібне — дешевші варіанти. Тобто йдеться про проекти більш реалістичні і кращі, на думку комісії фундації “Польща-Україна-Білорусь”.

 

Олена АШІОН для Syla.News

Фото: ілюстративне

Підписуйтесь на наш

Telegram. Будьте в курсі усіх новин!

Коментувати

440 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up