Поливаний понеділок у Львові 2019

На Поливаний понеділок у Львові на площі Ринок вже традиційно облаштували майданчик для тематичних розваг. Перед ратушею шостий рік поспіль відбуваються народні обливання за ініціативи Львівської міської ради та під пильним наглядом муніципальної варти.

Не зважаючи на дощову погоду охочих прийняти участь у дійстві виявилося чимало. Розпочав забаву  міський голова Львова Андрій Садовий.

“Оце сухий, а зараз буду мокрий. Ми дали зовсім новий стимул для обливаного понеділку. Всі хто хоче бавитися приходьте на площу Ринок, забава на повну сто відсотків, – сказав Андрій Садовий.

Щоправда перед початком усіх попередив, що водяне свавілля дозволене лише в межах встановленого периметру і сам перший спрямував струмінь води на вже “заряджених” учасників дійства. Але ніхто з присутніх схоже порушувати правила не збирався. Гуляння пройшло без зауважень як з боку вартових так і на радість гостям та жителям міста.

Нагадаємо: Поливаний понеділок – народне свято, яке символізує духовне весняне очищення.

Поливаний понеділок святкують наступного дня після Великодня. Він відкриває Світлий (або Великодній) тиждень, де кожен день ще зі слов’янських часів мав свою назву: понеділок – поливаний, вівторок – купалища, середа – хороводниця, Навський четвер, п’ятниця – прощена, субота – хороводниці, неділя – поминальна.

Свято бере початок з часів Київської Русі. Тоді Поливаний понеділок святкували три дні (Волочильники). За цей період треба було облити “все і всіх”. У Волочильники, крім ритуального обходу односельців у перший день Великодня, парубки-обливальники ходили по тих хатах, де жили дорослі дівчата.

З часом язичницька традиція трансформувалася у християнську. Однак символізм свята – очищення, радість весни та пробудження природи – залишився незмінним.

Існує низка прикмет пов’язаних з цим святом:

У Поливаний понеділок безвітряний день і синє небо – до дощу;

Сонячно і безхмарно – літо видасться таким самим;

Із самого ранку ллє дощ – літо теж буде дощовим;

Птахи повернулися з вирію, але ще не співають – ще чекати морозів.

Пропонуємо також згадати яким був Поливаний понеділок у Львові 2018 року.

Syla.News

779 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up