ВР заборонила встановлення сонячних електростанцій

У четвер, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила рішення про заборону українцям встановлювати домашні сонячні електростанції на землі.

Про це заявив голова асоціації споживачів електроенергії та комунальних послуг Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook, – передає Ukranews.

“Це було зроблено законом 8449-д, правка номер 24, автор О.Домбровський (БПП). При чому правка ставилася на голосування двічі”, – повідомив він.

На сьогодні майже десять тисяч українських сімей збудували домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Адже заборона набуде чинності негайно, з моменту публікації закону. Тому, українці, які заплатили аванси, втрачають тисячі та десятки тисяч доларів.

“Також через таку несподіванку закриють сотні невеликих фірм, бізнесом яких було будувати ці дрібні СЕС”,– додав Герус.

Втім голова асоціації заявив, що дрібні СЕС можна було контролювати: або дозволяти будувати у разі, якщо є житловий будинок із споживанням, або зменшити тариф на 10-20%.

“У цей же час, цей же закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України по “зеленому” тарифу втричі більше, аніж у Німеччині. Лідером таких будівництв є ДТЕК Ахметова, який планує до кінця року збудувати декілька сотень МВТ потужностей, отримати цей високий “зелений тариф” і працювати із ним до 2030 року”, – зазначив він.

Також він додав, “якби Зеленський вже мав повноваження, я би йому рекомендував ветувати закон і повернути у Раду із своїми зауваженнями на користь середнього класу. Як вчинить Порошенко, не знаю, але оптимізму не відчуваю”.

Відомо, що нардепи запровадили умову отримання “зеленого” тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт – установлення їх на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Відповідна умова набуде чинності з 2020 року.

Нагадаємо, напередодні народні депутати ухвалили закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого.

Фото 5 канал

Syla.news

3891 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up