Страсна п’ятниця: традиції, заборони та прикмети (ВІДЕО)

Страсна п’ятниця цього року припадає на 26 квітня. У цей день віряни дотримуються суворого посту: прийнято вважати, що до винесення плащаниці о 15 годині, не можна вживати їжі, крім хліба і води. Вважається, що саме в цей час Ісус Христос віддав Богові душу. 

Чого не варто робити?

Цього дня віряни повинні відмежуватись від буденних турбот. Зокрема, забороняється виконувати сільськогосподарські роботи –  заборонено “протикати” землю залізними предметами. Під цим правилом наші предки, ймовірно, мали на увазі сезонні роботи на городі. Прийнято вважати, що те, що ви посієте чи посадите в Страсну п’ятницю – не зійде.

Не можна працювати і по дому. А ще – розважатися або веселитися у Великодню п’ятницю. Співи, танці та інші гулянки краще перенести на закінчення посту. Народна мудрість  говорить: “Хто в Страсну п’ятницю сміється, той весь рік плакатиме”.

Що можна робити цього дня?

Передусім у Страсну п’ятницю християнам варто відвідати богослужіння. Щирі молитви допоможуть покаятися у гріхах. З ранку п’ятниці і до самого Воскресіння двері храму відчинені, тому можна посидіти в тиші над Гробом Господнім та поміркувати над своє життя.

Попри те, що в Страсну п’ятницю працювати не можна, – господиням дозволено випікати паски. Вважається, що хліб, спечений у цей день, ніколи не пліснявіє і взагалі володіє цілющими властивостями. Одну з пасок прийнято зберігали протягом цілого року, а іноді навіть використовували як засіб від хвороб.

Народні прикмети 

Наші предки вважали, що якщо принести з богослужіння у Страсну п’ятницю 12 запалених свічок і розставити їх у домівці – це обов’язково принесе у дім благополуччя та удачу.

Існує повір’я, що людина, яка повністю утримується від їжі і води, буде знати за три дні час своєї смерті.

Категорично не можна прати: якщо білизну вивісити, то на ній з’являться сліди крові.

Ще в Страсну п’ятницю не можна плювати на землю. Народні прикмети говорять, що від того, хто плюне на землю – від того на весь рік всі святі відвернуться.

Є повір’я для мам – у цей день можна відлучити дитину від грудного вигодовування, і тоді малюк буде здоровим увесь рік.

До речі, за погодою в цей день можна спрогнозувати врожай: якщо небо зоряне – буде хороший урожай зернових, якщо весь день хмарно – “хліб буде з бур’яном”, тобто буде неврожай.

Фото – з відкритих джерел

Syla.news

 

 

----------------------

Коментувати

386 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up