ОСББ є найефективнішою моделлю управління будинком – Сергій Солтис (ВІДЕО)

У Львові відбувається списання усіх житлових будинків із рахунків комунальних підприємств. Так триватиме до першого травня. Модель ефективного функціонування ОСББ обговорили в інформаційному просторі Syla.news громадські активісти спільно з представниками влади міста.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Засновник громадської платформи “Ідея міста” Назар Брезіцький порушив проблему безпеки міста. Він запропонував ідею зобов’язати усіх жителів будинків, де наявні камери відеоспостережень, надати в міську раду IP-адреси.

Начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради Сергій Солтис повідомив, що львів’яни, чиї будинки оснащені відеоспостереження, можуть звернутися у муніципальну дружину і підключитися до загальної мережі міста.

Також під час дискусію обговорили питання функціонування програми енергозбереження. Так, невдовзі повинен запуститися Фонд енергозбереження, який буде незалежним від бюджету комунальних підприємств. При цьому, у Львові вже діє декілька фондів підтримки ОСББ. Найперший, який діє з 2015 року – це проект підтримки ОСББ, в якому закладені кошти на капітальний ремонт, видачу поліграфії.

“В людей виникали питання щодо ведення комунікації. Ми роздавали їм спеціальні посібники для ознайомлення, адже для звичайної людини не завжди зрозуміло, що комунальні служби роблять цілий рік”, – підкреслив Сергій Солтис.

Інша програма енергозбереження – “Теплий дім”, яка займається компенсацією 30% робіт і матеріалів на енергоефективні засоби. За програмою вже підписано 115 кредитних договорів, за якими кошти компенсовуються. Таким чином, витрати людей зменшуються.

“ОСББ повинно підписати з міською радою угоду про кредит, зробити ремонтні роботи і вже після цього 30% відшкодовуються. Це може бути сума до 400 000 тисяч гривень”, – наголосив Солтис.

Фонд енергоефективності запрацює уже в червні. Його основною відмінністю від інших програм полягатиме в тому, що до фонду можуть звернутись лише ОСББ. Так, завдяки коштам фондів, мешканці об’єднаних будинків зможуть зекономити до 67%. Однак, за кредит, зокрема, у мільйон гривень, доведеться викласти 18% річних.

Читати також:  У Львові обговорять зареєстрованих кандидатів у президенти

Зазначимо, з грудня і до квітня вже створено 160 об’єднаних будинків. За словами начальника відділу супроводу ОСББ Сергія Солтиса, їхня кількість продовжує зростати. Для створення ОСББ потрібен хоча б місяць.

За словами голови правління ОСББ у 10 будинках Сергія Лисенка, на сьогодні енергоефективність майже не стимулює мешканців. Тобто, слово”кредити” для них викреслює для них все. Раніше власники звертали увагу лише на свої квартири, а все, що виходить за межі їхніх квартир, до них не стосується.

“З минулого року ми почали впроваджувати систему енергоефективності в будинках. Перший з будинків, де ми хотіли впровадити вертикальну систему опалення з індивідуальними лічильниками квартир. Більшість мешканців погодилися, були подані документи в банк. Однак у будинку знайшлися люди старшого віку, які позивалися до суду, щоб скасувати це рішення”, – розповів Сергій Лисенко.

На думку юриста, експерта у сфері житлово-комунального господарства Євгенія Гущенкова, ОСББ – це найефективніша на сьогодні модель функціонування будинку, оскільки мешканці часто не знають, як їм вирішувати господарські проблеми у будинку.

“Я бачу шлях вирішення проблем у гуртуванні мешканців будинку. Єдиний ефективний механізм – це створення асоціації ОСББ. Це може бути громадська організація чи товариство. Адже це допомогло б економити кошти в плані обслуговування. Сюди входить бухгалтерія, юридична підтримка, прибирання. І тоді б люди обговорювали розв’язок проблем разом”, – додав Євгеній Гущенков.

Нагадаємо, раніше Львівська міська рада затвердила програму співфінансування ремонту житлового фонду, де 70% вартості на реставрацію будинку платять з міського бюджету.

Читати також:  У Львові зареєстрували 1344 ОСББ у 1442 будинках

Вікторія Козар

Syla.news

 

3998 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up