Кандидатське СЕРЕДовище. Вибір без ілюзій

Наступної неділі пройде другий тур президентських перегонів. У суспільстві поширюється думка, що результат чітко передбачений, це мають підтвердити приголомшуючі публікації рейтингів, у яких раз по раз проскакують елементи маніпуляції. Але я хочу сказати про інше. 

Шостий рік триває війна з Росією. У Кремлі переконалися, що у військовому сенсі Україна стала міцним горішком, об який можна обламати зуби. До того ж відкрита та масштабна агресія проти України не дозволить ефективно вести переговори про відновлення business as usual з Заходом: тамтешня політична культура примусить реагувати на ескалацію насильства, та й ефект самозбереження (4 країни ЄС є прикордонними для України) не дозволить стояти осторонь.

Тому головний акцент був зроблений на інформаційній сфері. Як виявилося – дуже влучно, адже інтереси низки українських олігархів та Кремля співпали щонайменше ситуативно. Мабуть, треба було бити у набатні дзвони ще тоді, коли з’ясувалося, що 50% українців протягом року не прочитали жодної книжки. Але не сталося. Система стратегічних комунікацій влади не відрізняється досконалістю та ефективністю, тому насаджування ворожого наративу виявилося ефективним.

І останнє опитування КМІСу стало показовим: від нового президента третина опитаних очікує зменшення тарифів на ЖКГ-послуги. Наступне очікування: ініціювання скасування недоторканості для президента, суддів, парламентаріїв. На жаль, президентська кампанія не стала ареною конкуренції ідей, а перетворилося на поле битви симулякрів у інформаційному просторі.  Чи варто на такому тлі дивуватися, що один з фіналістів президентських перегонів свідомо уникає спілкування з медіа та демонстрації власного бачення вирішення проблем, які стоять перед країною? Проте до дня голосування у другому турі у кожного з нас залишився час, щоб, витративши годину власного часу, ознайомитися з реальними повноваженнями глави держави та зробити відповідальний вибір.

Євген МАГДА, директор Інституту світової політики

 

Читайте попередні блоги автора в рубриці “СередОвище виборів”:

(Не)потрібні дебати

Несподівані підсумки

Проміжний фініш

З сумом констатую

Альянси та прихильники

Стартові умови (ч.1)

Стартові умови (ч.2)

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

Достроковий Янукович

60 днів на роздуми

Паузи та інтереси

Фактор безпеки і оборони

Кампанія з подвійним викликом

Вибори – не війна!

Гроші вирішують все?

Випробовування Майданом

 

 

395 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up