У небо піднявся найбільший у світі літак

Велитенський літак з шістьма двигунами і двома фюзеляжами здійснив перший тестовий політ над пустелею Мохаве в Каліфорнії.


Такі дані публікує ВВС.

Розмах крила літака, створеного компанією Stratolaunch Systems Model 351, становить близько 117 метрів, довжина – 53 метри, висота – близько 15 метрів. Максимальна злітна маса – близько 590 тонн, вага пустого літака – 226 тонн. Це перетворює Stratolaunch на найбільший літак у світі.

Stratolaunch призначений для виведення на орбіту космічних апаратів. За задумом, ракета-носій кріпиться на майданчику між двома фюзеляжами.

У 2011 році один зі співзасновників компанії Microsoft Пол Аллен оголосив про намір збудувати безпілотний літак для польотів у космос і доставлення вантажів на орбіту. Партнером Аллена став відомий американський конструктор аерокосмічної техніки Берт Рутан. Його компанія Scaled Composites займалась безпосереднім створенням літака, а Stratolaunch виступала як замовник. Вже тоді Аллен мав намір створити найбільший літак у світі і казав, що розмах його крила має складати принаймні 117 метрів.

У часи моєї молодості американська космічна програма була символом надії, – сказав Аллен журналістам під час прес-конференції в Сіетлі. – Для мене це захоплення космосом нікуди не зникло. Я завжди мріяв про те, чого можна досягти“.

Під час польоту, який тривав дві з половиною години, величезний літак розвинув швидкість 304 кілометри на годину, піднявся на 5 кілометрів і виконав серію маневрів.

Syla.news

346 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up