Тарас Радь: “Було б добре, якщо б другий тур виборів пройшов хоча б так, як перший”

В інтерактивному просторі Syla.news обговорили підготовку команд обох кандидатів у Президенти України, що проходить на Львівщині, а також – про дотримання законності проведення виборів 21 квітня з координатором зі спостереження громадянської мережі “Опора” у Львівській області Тарасом Радем. 

“Завітали до обласного штату команди кандидата Володимира Зеленського, оскільки нам не вдалось це зробити до першого туру.  Поспілкувалися щодо того, як будуватиме свою кампанію команда перед повторним голосуванням. З’ясувалося, що на обласному рівні рішення не приймають, а кампанія ведеться централізовано з Києва, – зазначає Тарас Радь.

Зі штабом Петра Порошенка “Опора” спілкувалася ще перед першим туром. Тоді ще не було результатів першого туру, і штаб вів активну агітаційну роботу на рівні області. У період між турами штаб фактично згортає свою роботу.

“Особливість кампанії другого туру в тому, що вона ведеться віртуально. Окрім цього, почали з’являтися бігборди з новими гаслами і новими зображеннями. Це все щодо повторного голосування, що ми фіксуємо станом на зараз, – додає координатор спостереження за виборчим процесом.

І додав, що звичне для нас поняття “штаб” швидше політичне. Штаби самі вибирають ту форму роботи, яка їм близька, бо законодавство цих нюансів не передбачає.  Особливість штабу Зеленського у тому, що він побудований як своєрідний громадський дух однодумців, зазвичай, молодих людей.

Читати також:  Дев’яте, зіркове

Штаб Порошенка мав зовсім іншу модель роботи і поєднував у собі традиційний штаб, який розгортається на рівні осередків, і використання волонтерського руху.

Чому саме змодифікована модель штабу? Тут треба шукати варіанти відповіді, чи це пов’язано з законодавством, чи з питанням фінансування, бо певні форми роботи дозволяють уникати відповідальності і звітування за використання коштів. Така модель була застосовано не одним зі штабів,  – каже Тарас Радь.

Щодо порушень, то станом на зараз єдиним резонансним випадком була поява бігбордів із зображенням Петра Порошенка та Володимира Путіна.

Читати також:  На Харківщині та Одещині "замінували" кілька виборчих дільниць

Проаналізував Тарас Радь і роботу членів дільничих комісій в день виборів 21 квітня.

За словами Тараса Радя, спостерігачі “Опори” прогнозують і певні загрози порушень у другому турі. Так, у першому турі були побоювання щодо того, чи не буде в когось на меті “затягувати виборчий процес, ускладнювати роботу виборчих комісій”.

“Було б добре, щоб другий тур пройшов хоча б так само, як перший. Він не був ідеальним, були проблеми, але в межах чесних і демократичних виборів, і не впливали на результати голосування, – підсумовує Тарас Радь.

Фото Syla.news

Ольга Мацьків для Syla.news

556 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up