В Україну повернули документ, що підтверджує загарбання української церкви Москвою

У суботу, 13 квітня 2019 року, до Києва з Німеччини доставили грамоту Петра I, яка свідчить про анексію Української помісної церкви Кремлем.

Як повідомляє espreso.tv, інформацію про це опублікував портал РІСУ,  з посиланням на міністра культури України Євгена Нищука. Реліквію вже доставили до заповідника “Софія Київська”.

“Сьогодні вночі відбулась надзвичайна подія – з Німеччини до України прибула унікальна культурна цінність – історичний документ – грамота Петра І. З моєю заступницею Тамарою Мазур особисто зустрів артефакт у Міжнародному аеропорту “Бориспіль”, – прокоментував урядовець.

За словами міністра, артефакт датований 1708 роком. Під час Другої Світової війни рукопис був втрачений, а з кінця 50-х XX ст. знаходився в бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгена (Федеральна земля Баден-Вюртемберг).

Це справді надзвичайно цікавий рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см у срібно-позолоченій оправі. По поверненні документ доправили до Національного заповідника “Софія Київська”, де дуже скоро ми представимо грамоту до огляду“, – наголосив Ніщук.

Урядовець подякував науковцям, які віднайшли і досліджували артефакт, і всім, хто працював над поверненням унікального документа в Україну.

За свідченнями істориків цей документ є красномовним свідченням анексії Української помісної церкви Московією. Адже у ньому є застереження Петра І про те, що Москва мала сильні побоювання, що Київська митрополія повернеться під владу Константинополя“, –  додав Нищук.

Syla.news

1244 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up