Ультраоригінальний художник : у Львові презентували творчість Мирослава Ягоди

У четвер, 11 квітня, у Палаці Лозинського відбулася презентація каталогів ультраоригінального художника, живописця, графіка і поета, останнього з хрестоматійних представників львівського андеграунду Мирослава Ягоди.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news

На виставці вперше презентували найширший візуальний ряд творів митця, що стало можливими завдяки довготривалій науковій роботі та фотофіксації, здійснених працівниками Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького та кураторами проекту. Виставка передбачає не тільки документування виставкового проекту, а й демонстрацію еволюції Галереї як інституції.

Виставка Мирослава Ягоди – один із найбільших і найважливіших мультидисциплінарних проектів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького у 2019 році, покликаний привернути увагу до музеєфікації та повноцінного введення в мистецтвознавчий обіг нових сторінок з історії українського мистецтва, твореного у Львові, формування яких співпало з активними подіями в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах України.

Підготовка каталогу здійснювалася великим колективом, оскільки було багато технічних моментів, зокрема фотофіксація. Не менш важливо бути знайти де і в якому стані перебувають роботи. Велика робота належала реставратором, які значно покращили стан робіт. Цей каталог – не просто результат дослідження п’ятирічної давнини, це зовсім інший жанр.

 

Феномен Ярослава Ягоди у тому , що він не вписується у поняття Львівської школи, адже був неординарним і складним художником. Його самоствердження відбувалося у свідомому андеграунді. Видання включає подвійний каталог, який стосується живописних і графічних творів митця. Воно цінне тим, що є першим повноколірним виданням творів Мирослава Ягоди. Тут зібрані роботи із численних колекцій репродукцій творів митця.

 

Зазначимо, що Мирослав Ягода народився 23 серпня 1957 р. у селі Гірник Львівської області. У 1986 р. закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові. За фахом художник. Жив і працював у Львові. Помер 12 березня 2018. Художник, поет, сценограф.

Нагадаємо, Петро Порошенко нагородив Андрія Єрмоленка орденом «За заслуги» III ступеня.

Фото Syla.news

Syla.news

488 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up