Коко Шанель – невідома історія. Частина друга

Існує багато різних недостовірних історій  про дитинство Шанель, адже вона його ретельно приховувала. Тому при підготовці серії публікацій факти про життя легенди ми використали книгу Аксель Мадсем «Біографія Коко Шанель», яка створена на базі офіційних документів, інтерв’ю та спогадах людей, що оточували знаменитість.

Одинока і зраджена коханка, яка ніколи не стане мамою, член Гестапо, подруга Уінстона Черчіля? Хто вона, Коко Габріель Шанель?

“Якщо в сукні, що висить у твоїй шафі, не можна сходити в театр, то чому вона досі там? Про чоловіків аналогічно: якщо ти не відчуваєш себе поряд з чоловіком прекрасною і бажаною дівчиною, оточеною любов’ю і турботою, то чому ти досі з ним? “- Коко Шанель.

Всі чоловіки зраджували їй і це правда. Зраджували навіть ті, які говорили, що дійсно її кохали. А вона терпіла брехню протягом усього життя. Вона була не простою жінкою, Шанель жінкою була з певним стержнем.

Етьєн Бальсан і його іграшка Коко

Етьєн Бальсан разом з Габріель Шанель. Фото – kto-muzh.ru

Перші серйозні стосунки Габріель мала у віці 21 року, коли вона співала з сестрами в місцевому кабаре. На одному з таких виступів дівчина познайомилась з Етьєном Бальсаном, сином магната, і в них зав’язався роман. Заможний, розумний і красивий офіцер дуже рідко приїжджав в кабаре, щоб відволіктись від відомих світських заходів. Їхні стосунки не можна було назвати справжнім коханням, адже це скоріше були партнерські відносини двох сильних особистостей, людей, які на все мали свою власну думку. Етьєн одразу попередив, що вона буде «єдиною жінкою в його житті», і спершу так і було. 

В пари було специфічне кохання, вони то сварились, то мирились, і одного разу навіть розійшлись на певний час. Розлючений чоловік вирішив переїхати жити до свого величезного помістя. Через деякий час Коко зрозуміла, що у цьому світі вона ніяк не обійдеться без матеріальної допомоги Етьєна. Жінка бере речі і просто приїжджає до нього, і на певний період стає його милою дівчинкою-іграшкою.

Часто в тому помешканні чоловік влаштовує розкішні звані вечері, закриті вечірки і кличе Шанель, щоб та розважала гостей своїм гострим гумором. Вона і сама не помітила, як опинилась утриманкою. Одне із занять, яке втішало Габріель – це шиття. Це могли б бути книги, але вона страшно не любила читати.

Коли чоловік не був дома, Шанель ще займалась кінною їздою. Навіть у такій справі вона показала свій чоловічий характер. Перед виходом до конюшні вона сміливо одягала чоловічий одяг і їздила як чоловік. В ті часи чоловіки мали свою посадку на коні – дві ноги  ставити по різні боки коня, а жінки свою – обидві ноги на один бік. Але Габріель вважала жіночу позу дуже небезпечною.

Під час довгих поїздок Етьєн теж знайшов собі заняття – розваги з відомими куртизанками. Так, він зраджував Коко.

Чоловік повністю про неї піклувався і в матеріальному плані також, тому Шанель розуміє, що її талант закований в золоту клітку. Габріель вирішує бути незалежною від нього фінансово і хоче відкрити свій магазин капелюшків. Офіцер до такого її рішення поставився дуже скептично, але все ж таки віддав їй свою вільну квартиру в Парижі, для того, щоб та зробила з неї крамницю.

Артур Бой-Кейпл – кохання усього життя

Артур Кейпл і Коко Шанель Фото – goldmustang.ru

Згодом Габріель набридло бути іграшкою Етьєна, і саме в цей період вона знайомиться з його другом Едвардом-Артуром, який мав прізвисько Бой-Кейпл. Через багато років вона зізнається: «Він був моєю єдиною справжньою любов’ю». Сам Бой-Кейпл мав англійське коріння,  був статним заможним і дуже привабливим чоловіком. Він свято вірив у її талант, цінував її здатність бути іронічною і при цьому залишатися справжньою.

Артур одразу закохується в Габріель і просить Етьєна дозволу, щоб взяти Коко із собою у поїздку. Чоловік погоджується. Саме ця поїздка сприяла розвитку палкого кохання між Коко і Артуром. Після подорожі перед Шанель постає складний вибір: вона розуміє, що кохає вона Артура, але Етьєна залишити не може. Проходить певний час,  Габріель все ж таки наважується на розірвання стосунків з Етьєном.

Саме Бой фінансував справу Шанель. Згодом з його допомогою Коко відкрила магазин в Довілі і будинок моделей в Біаррице. Кар’ра Габріел погресувала, але її бажання до фінансової незалежності дало в стосунках першу тріщину.

Коко і Артур були палко закоханою парою, проте чоловік не хотів узаконювати стосунки, та і вона розуміла, що вони різні за статусом. Закоханий до нестями Бой зробив їй пропозицію, але Шанель відклала їх весілля. Вона вважала, що для початку треба стати «кимось», а потім вже узаконювати стосунки.

До того ж, він постійно зраджував Коко, а вона все знала і залишалася з ним, бо сильно кохала. Коли жінка зрозуміла, що нарешті прийшов час для заручин, до неї дійшли слухи, що Артур шукає собі жінку серед дам вищого суспільства. В 1918 році він одружується з відомою світською левицею Діаною Лістер. Це був величезний удар для неї, вона навіть повертає йому гроші, що він вклав в її бізнес, проте це не означало кінець їх відносин.

Після Артурового весілля Габріель стала його коханкою, вони неодноразово бачились та були разом, вони одночасно були коханцями та хорошими друзями. Проте один випадок змінив все її життя.

Одного дня в номер готелю Ritz їй зателефонували з поліції і сказали, що Артур потрапив в смертельне ДТП. Він саме їхав на Різдвяні свята до своєї дружини. Коко одразу ж викликала свого водія і, не дивлячись ні на що, поїхала на місце аварії. Там вона проплакала над коханим майже цілий день, а потім, розбита та холодна повернулась додому.

Саме після цього випадку світ побачив легендарну чорну сукню, яку почали називати піком елегантності, але Шанель чітко пам’ятала, які події змусили створити легендарний наряд. Цю трагедію Габріель переживала складно, постійно була в депресії, нервові зриви ставались чи не кожен день, але вона нікому не показувала своїх справжніх емоцій.

На момент смерті коханого чоловіка Коко було 36 років, стосунки з чоловіками ставали ще складнішими. Але вона вирішує, що тільки нове кохання може загоїти глибоку рану, яку залишив Артур.

Російський князь Дмитро Павлович – альфонс, що лікує старі рани

Коко Шанель і російський князь Дмитро Павлович. Фото – з відкритих джерел

Після Бой-Кепла чоловіків в Шанель стає вдосталь, серед них був російський князь Дмитро Павлович, бідний двоюрідний брат царя Миколи ІІ. Саме він, за словами Коко, допоміг їй оговтатись після смерті коханого. Дмитро був молодший за Шанель на 8 років. Не дарма його називали бідним братом царя, адже весь свій статок він втратив після лютневої революції. Своїм друзям вона не могла пояснити справжні почуття до 29-річного слов’янського чоловіка. Вона говорила, що він просто їй подобався, от і все. Хоча всі вважали, що він для того, аби приглушити біль від втрати справжнього кохання.

Її не хвилював той факт, що вона матеріально утримувала коханця. Час від часу, вона робила йому дуже тактовні натяки, щоб ніяк не принизити гідність князя. Не тільки Дмитру була вигода від Габріель, а і вона отримала він нього певний внесок в свій бізнес. Адже саме він познайомив Коко з парфумером Ернестом Бо, який створив всесвітньовідомі парфуми Chanel№5.  

Парфумер Ернест Бо. Фото – з відкритих джерел

Герцог Вестмінстерський – кохання з першого погляду, що тривало 15 років

Герцог Вестмінстерський і Коко Шанель. Фото – e-reading.club

Найдовші стосунки в Шанель були з герцогом Вестмінстерським. Кажуть, що Х’ю Річард Артур закохався в Коко Шанель з першого погляду і був упевнений, що ця жінка буде належати тільки йому. Хіба він один так думав? На момент їхнього знайомства Коко мала великі статки, в неї було своє коло відомих клієнтів, вона була жінкою, яка чогось досягла в тому суспільстві, і це зачепило чоловіка. Найвпливовішого і найбагатшого чоловіка Великобританії Шанель називала Боні. Він подарував жінці величезний будинок в Лондоні, постійно купував дорогі ювелірні прикраси, і всі навкруги були впевнені, що рано чи пізно вони одружаться.

В герцога та Габріель було «інтелектуальне кохання», як вона говорила. Вони були чудовими співрозмовниками, часто подорожували разом до Англії, але Коко час від часу поверталась до Парижу, щоб контролювати свій бізнес. Проте в цієї пари була значна проблема – лікарі поставили Шанель діагноз – безпліддя. Герцог Вестмінстерський дуже хотів нащадків, адже його екс-дружина також не могла народити йому дитину, тому як тільки він дізнався про її проблему – почав зраджувати.

Про зради і цього чоловіка Габріель все знала, але терпіла таке відношення з високо піднятою головою. Хоча Боні відчував свою вину і намагався окупити її дорогими подарунками, які вона не приймала. Одного разу на борту яхти герцог подарував їй в знак примирення (від був цілу ніч з коханкою) великий смарагд. Коко спокійно відкрила коробочку, і так само спокійно викинула смарагд в море, і повернула упаковку чоловікові. Не один раз про неї говоритимуть, що вона горда.  

Саме завдяки герцогу Шанель познайомилась з Уінстоном Черчілем прем’єр-міністром Великої Британії. Черчіль не одноразово говорив Вестмінстерському, що той нарешті знайшов собі гідну жінку за статусом. Коко з Уінстоном стали хорошими друзями, вони часто їздила на прогулянки та полювання,  завжди мали спільні теми для розмов.

Уінстон Черчіль на прогулянці з Коко. Фото – pinterest.com

Стосунки з герцогом  тривали понад 15 років, але все ж таки життя без дітей та постійні зради дали про себе знати. Вестмінстерський розуміє, що за їх коханням стежать мільйони очей, тому він вирішує говорити її друзям : «Коко зовсім з’їхала з глузду! Вона зв’язалась з Кьюре». «Кьюре» він називав поета Реверді, до якого жінка дійсно була небайдужа. Поет був одружений і бідний, тому ніякої загрози для герцога не було. Слова Вестмінстерського змусили людей думати, що вся ініціатива про закінчення їх стосунків належала Шанель. І рани після цього їй знову лікувала улюблена робота.  

Після Х’ю Річарда Коко зустрічалася з художником і журналістом Полем Ірібарнегаре, який, на жаль, був одружений і загинув раніше, ніж розлучився з дружиною.

Шпатс і Шанель – шпіони німецького Гестапо

Гюнтер фон Дінклаге і Коко Шанель. Фото – з відкритих джерел

Почалась Друга світова війна, всі почали масово виїжджати з Парижа, але Коко вирішила залишитись. Під час війни, в майже 60 років вона  знайомиться з наступним та останнім чоловіком Гансом Гюнтер фон Дінклагом, який мав прізвисько Шпатс. Саме ці стосунки в майбутньому дуже вплинули на репутацію Габріель Шанель. Чоловік був начебто звичайним працівником німецького уряду, що знаходився в Парижі. Але згідно з офіційними документами він виявився членом Гестапо. Тобто таємної державної політичної поліції Третього Рейху в 19331945 роках, призначеної для боротьби з супротивником нацистського режиму.

Вже після смерті Коко Шанель були знайдені документи, які підтверджують, що вона і сама була членом Гестапо і навіть мала таємне прізвисько. В цю поліцію вона подавала певні свідчення та важливі документи.

По закінченню стосунків з Шпатсом, Габріель починають висміювати її друзі, за те, що вона була коханкою німця. Деякі позаочі називали її «німецькою підстилкою», а вона мовчала. Горда та незалежна вона перетерпіла і цей період в її житті.

Протягом усього життя Шанель була закохана в певних чоловіків. Терпляча і непорушна вона проходила всі складні періоди. Їй був непідвладний час, адже вона вважала, що єдині ліки від старості – любов. Коко Шанель говорила: «Старість не захищає від кохання, але кохання захищає від старості».  В її випадку все так і сталося, адже тільки кохані чоловіки пройшли всі етапи становлення її сильної особистості. Труднощі не ламали її, а тільки загартовували. 

Фото – з відкритих джерел.

Маргарита Пашкова для SYLA NEWS

Читай більше за темою:

Коко Шанель – невідома історія. Частина перша

265 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up