Стало відомо, кого підтримали кандидати, що не ввійшли до другого туру

Стало відомо, кого підтримали кандидати, що не ввійшли до другого туру

Поки триває підготовка до другого туру виборів, кандидати у президенти, що “зійшли” з “дистанції” у виборчих перегонах, висловлюють свою підтримку за того чи іншого кандидата чи оголошують свій протест проти обох кандидатур. Тож хто підтримує чинного президента Петра Порошенка, а хто – Зеленського?  

Рух “Чесно” поцікавився думкою решти кандидатів та проаналізував їхні сторінки та заяви, передає “Українська правда”.

Першою свою позицію висловила лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко. Кандидатка заявила, що не братиме відповідальність на себе і нехай кожен сам вибере, кого буде підтримувати у другому турі.

Стало відомо, кого підтримали кандидати, що не ввійшли до другого туру

“Країна зараз перебуває в такому кризовому стані, у війні, економічній руїні, крайній бідності, у руйнації інститутів управління. Виклики перед Україною дуже великі. І я вважаю, що жоден з кандидатів, які, за рішенням ЦВК, є в другому турі, не впорається з цими викликами й не припинить ані війни, ані біди.  Але я точно вам скажу, що наша робота триває. І ми не чекатимемо на другий тур. Ми зараз об’єднаємо наші зусилля та спрямуємо їх на те, щоб у другому турі ніхто не зміг сфальшувати вибори”, – сказала Юлія Тимошенко.

Проте на пленарному засіданні Київради рух ЧЕСНО помітив, що у частини членів “Батьківщини” наявні наліпки “Зе!Команди” на телефонах.

Стало відомо, кого підтримали кандидати, що не ввійшли до другого туру
Наліпка “Зе!Команда” на телефоні члена фракції “Батьківщина” Фото – chesno.org

У свою чергу, одна з прихильниць “Зе!Команди” та довірена особа кандидатки Юлії Тимошенко Тетяна Меліхова дала пояснення у коментарі руху “Чесно” цьому вчинку.

“То й що, що Юлія Володимирівна сказала? А це моя особиста позиція”.

На противагу соратниці, ще один член фракції “Батьківщина” Ваган Товмасян, який теж має аналогічну наліпку, каже:

 “Ми проти Пороха – так і напиши!”

Стало відомо, кого підтримали кандидати, що не ввійшли до другого туру
Фото – chesno.org

Кандидат від “Громадянської позиції” Анатолій Гриценко 6 квітня провів зустріч з Володимиром Зеленським. Про це він написав у своєму пості, де поділився враженнями від розмови і повідомляє, що готовий за нього проголосувати, коли той представить свою команду.

Оскільки і Ви мене про те питаєте: чи проголосую я особисто за Володимира Зеленського в другому турі? Коли він публічно представить свою команду і якщо кандидати на ключові пости будуть для мене переконливими – тоді напевно проголосую, щоб дати і йому, і країні шанс…“,- сказав Гриценко.

Розмова очі-в-очі.Сьогодні мав зустріч з Володимиром Зеленським. Не для власного працевлаштування чи входження нашої…

Опубліковано Анатолієм Гриценком Субота, 6 квітня 2019 р.

Хоча ще декілька днів перед тим Гриценко запевняв, що його співпраця із Зеленським – чутки”.

“Співпраця із Зеленським – це чутки про чиїсь розмови. Хай оцінюють політологи”, – заявив Гриценко під час оприлюднення результатів екзит-полів у день голосування.

Також кандидат зазначив, що не буде голосувати за Порошенка, бо “добре його знає”, проте й не збирається віддати свій голос за Зеленського, адже “він його не знає”.

Тим часом екс-кандидат від “Сили людей”, який зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка, Дмитро Гнап заявив про свою невизначеність, але він впевнений, що не підтримає Порошенка.

“Я до того, що за Порошенка точно не голосуватиму. Щодо Зеленського – ще не знаю”,- сказав екс-кандидат.

Також Гнап пише про “символи епохи Порошенка” у своїй сторінці у Facebook: безкарність, несправедливість, згадує про напади та вбивства активістів і журналістів за президентства Порошенка.

“Невідомо, чи будуть покарані всі ці негідники за іншого президента. Але те, що їм нічого не загрожує за нинішнього керівника країни, – це точно. Саме тому чимало людей готові голосувати не стільки за Зеленського, скільки проти Порошенка. Бо голосувати за Порошенка – це як робити те саме і сподіватися на інший результат. Тобто справжнє безглуздя”, – написав Гнап.

Свою позицію висловив і самовисуванець, колишній голова СБУ, Ігор Смешко. Кандидат та його партія не збираються підтримувати чинного президента у другому турі.

“Чинну політичну владу в особі Петра Порошенка ми не підтримували та не збираємося підтримувати й у другому турі виборів президента. Вважаємо, що Петро Порошенко, який не виправдав надій мільйонів українців і зганьбив ідеали Майдану, має піти в історію. На жаль, не героєм. Щодо численних запитань: “Як ви тепер розпорядитеся своєю електоральною підтримкою?” Відповідаю: Україною та моїми співвітчизниками, виборцями й потенційними прихильниками ніколи не торгував і торгувати не буду. Жодних посад в уряді не шукав і не шукаю, ніяких перемовин на ці теми ні з ким не веду”, – написав Смешко на своїй сторінці у Facebook.

“Відверто відповідаю: знаю лише талановитого актора Зеленського. Маю людську симпатію до його таланту. Політика, державника, фахівця в системних державних органах управління Зеленського не знаю. Тому ще раз нагадую давнє добре англійське правило голосування за демократії: “На перших виборах голосуй серцем і розумом, а на вирішальному етапі – за обставинами. За найменше зло для вашої батьківщини та вашої сім’ї”, – додав він.

Лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко наразі не бажає висловити свою позицію щодо підтримки котрогось із кандидатів у другому турі, але анонсував таку заяву під час пленарного тижня в парламенті.

Читати також:  Порошенко вважає, що Путін визнав факт незаконної анексії Криму
Стало відомо, кого підтримали кандидати, що не ввійшли до другого туру
Заява Ляшка

Чіткої позиції немає і кандидат від об’єднаних націоналістичних сил Руслан Кошулинський. На своїй сторінці у Facebook кандидат закликав готуватися до парламентських виборів.

“Сьогодні ж ви маєте пам‘ятати: майбутнє Держави – все ще у ваших руках. Україна – парламентсько-президентська республіка, отже саме жовтневі вибори до Верховної Ради визначатимуть її подальший розвиток.

Нинішня підтримка націоналістів – це перший крок до нашого успіху восени”,- повідомив на своїй сторінці Кошулинський.

А Сергій Тарута, кандидат від партії “Основа”, який під час першого туру підтримав Юлію Тимошенко, сказав, що він проти Порошенка, бо той незрозумілий, в той час як Янукович був зрозумілим.

“Це буде колосальне зло! Не треба голосувати за Порошенка! Петро Порошенко – це найбільше зло, яке тільки може бути в нашій Україні. Це хитра людина. Янукович був для всіх зрозумілий, а Порошенко має маску на кожну подію – на парад, на весілля…”

Сам Тарута проголосує за Зеленського, але не буде закликати виборців до цього.

“Щодо Зеленського я не можу казати “за”, бо я не знаю, як він впорається з головною проблемою – досягнення миру. Як він забезпечить консолідацію в парламенті для того, щоб рятувати складний економічний спад”, – зазначив нардеп.

У свою чергу, кандидат-самовисуванець Олександр Данилюк впевнений у бажанні Росії використати вибори задля реваншу. Це стало причиною підтримки кандидатом Порошенка та Тимошенко.

Уся моя кампанія була спрямована на протидію Зеленському. Я закликав уже в першому турі обирати між Тимошенко та Порошенком, щоб не пропустити Зеленського. У другому турі я також агітуватиму проти Зеленського, бо, попри те, що я вкрай незадоволений Порошенком, це не підстава знищити країну“, – наголошує Данилюк.

Данилюк також і висловив свою думку стосовно Володимира Зеленського. На його думку, комік є компромісом олігархів та Росії. Тож кандидат закликав не “робити колективний суїцид”.

“Я усвідомлюю, наскільки всім нам набридли старі політики, але це не причина робити колективний суїцид. Запит на альтернативу в суспільстві колосальний, але олігархічна маріонетка, яка має намір повернути нас в орбіту Росії, не є цією альтернативою”, – зазначив Данилюк.

Кандидат від СДП Сергій Каплін не пітримав жодного кандидата, аргументуючи відсутністю розвитку у державі.

“Я категорично не підтримую жодного з кандидатів у другому турі: не підтримую Порошенка, не підтримую Зеленського (Коломойського). Я закликаю приходити і сміливо ставити на бюлетенях напис: “Ми проти олігархів”.

Розбірки олігархів і їхніх кандидатів у другому турі та перемога одного з олігархів призведуть до повної дискредитації інституту президента, соціального колапсу, катастрофічної політичної кризи. Країна щонайменше два роки стоятиме “на ручнику” та догниватиме без руху, як старі-старі “Жигулі”,- заявив Каплін.

Ілля Кива, кандидат від Соціалістичної партії України,в коментарі Руху ЧЕСНО заявиви, що він проти Порошенка.

“Сегодня всю страну за многие годы объединяет желание жить! Я, как и миллионы украинцев, против мародера-Порошенко”,- сказав Кива.

Одразу після оголошення перших результатів екзит-полу, кандидат від “УКРОПу” Олександр Шевченко висловив свою підтримку Зеленському.

“Бачимо, що все-таки в першому турі було обрано нове обличчя, людину, яка ще не була в політиці, тому ніхто нічого поганого про неї не міг сказати. Я впевнений, що й у другому турі підтримають нове обличчя”, – сказав Шевченко.

Володимира Зеленського також підтримав і колишній учасник “УКРОПу”, кандидат-самовисуванець Віталій Куплій. Кандидат визнає свій низький рейтинг, проте вважає, що все йде, як треба” та що його “робота була зроблена недарма”.

“Уже 4! роки я жорстко критикую Порошенка, розповідаю людям про його злодіяння, добиваюсь відкриття проти нього кримінальних справ тощо. Тому я вважаю, що моя робота була зроблена недарма. Порошенко однією ногою в політичній могилі.

Вважаю за необхідне підтримати Володимира Зеленського, щоб завершити заплановане – арештувати Порошенка та його банду, конфіскувати награбоване в народу майно!”- йдеться у заяві.

Микола Габер також підтримує Зеленського. Як вважає Габер, на посаді президента країни потрібно бути лише один термін.

“Я і моя партія виступаємо за те, аби було законодавчо закріплено за президентом лише один термін. Щоб людина приходила й знала, що в неї є тільки п’ять років і другого терміну не буде. Щоб ти почав, реалізувався, потім красиво закінчив і передав владу іншим. Із двох зол ми обираємо менше – Володимира Зеленського. Я не знаю, чи буде він гарним президентом – я з ним не знайомий, у нас немає ніяких домовленостей, я бачив його лише із зали, але це відповідає нашому принципу – має бути інший. Чи будемо ми його підтримувати після обрання, не знаю, подивимось, яку політику він вестиме”,- сказав Габер.

Схиляється до підтримки шоумена також і Аркадій Корнанцький, кандидат-самовисуванець та чинний нардеп з фракції “БПП”. З іншого боку, депутат має цілу низку питань до Зеленського.

“Я, можна сказати, визначився, але все-таки хотілося б почути від Зеленського відповіді на декілька дуже важливих запитань. Це, по-перше, його ставлення до так званої реформи місцевого самоврядування (децентралізації), до знищення сільрад та об’єднання в так звані ОТГ, що насправді є грубим порушенням конституційних прав селян на місцевий референдум і взагалі знищенням соборності України.

Ті п’ять першочергових кроків, які зазначив Олександр Данилюк, – це все дуже добре, але це ще не все. Для мене важливим є те, якими будуть відповіді щодо руйнівної реформи з децентралізації, щодо земельного питання, повернення всіх повноважень місцевим органам влади”,- зазначив Корнацький.

Кандидат-“рухівець” Віктор Кривенко у свою чергу каже, що вони мають вирішити на з’їзді партії, кого підтримають і як діятимуть у другому турі.

Читати також:  Українці у Польщі утворили черги на виборчих дільницях

Андрій Новак  не зробив свій вибір. Кандидат і лідер партії “Патріот” очікує на дебати між головними кандидатами на пост глави держави.

“Я ще не зробив вибір, зараз дуже складно визначитись. Хочу почути позиції учасників другого туру з ключових напрямків розвитку нашої держави. Мають бути публічні дебати, на яких кандидати повинні розповісти про свої плани й відреагувати на вимоги суспільства”,- сказав Новак.

Аналогічно діє й Ігор Шевченко, який прославився кампанією з пошуку дружини та синіми шапками з Давоса. Він ще розмірковує над своїм вибором у другому турі.

Не визначився й самовисуванець Роман Безсмертний. Його прес-секретарка каже, що він “ще думає”. Також не має чіткої позиції кандидат, лідер “Справедливості” Валентин Наливайченко. У його прес-службі лише наголошують, що він “не технічний кандидат”.

За словами кандидатки Юлії Литвиненко, вона ще міркує, однак має питання до Володимира Зеленського, а на її остаточне рішення може вплинути “відмова від популізму та демонстрація команди Зеленського”.

Зазначимо, що іноземні представники та громадський рух “Чесно” визнали перший тур виборів демократичними.

Додамо, другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня.

Нагадаємо, генеральний директор телеканалу 1+1 Олександр Ткаченко повідомив, що “в понеділок” 1+1 звертатиметься до суду проти чинного президента України Петра Порошенка.

Фото – agropolit.com

Підготовлено за матеріалами Української Правди

SYLA NEWS

Усі новини

Коментувати

505 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up