Референдуми в Україні: чому слід бути обачними?

Під час виборчих перегонів у деяких програмах кандидатів в президенти ми могли спостерігати  згадки про референдуми. Зазвичай, необхідність використання  такого механізму, який передбачає безпосередній вплив громадян на державу, був у проросійських політиків або ж у популістів.

Загалом референдум – це справжній вияв демократії. У Швейцарії, на приклад, населення ним врегульовує значну кількість  питань. На порядок денний виноситься проблематика з велодоріжками, сільгосппродукції,  на дозвіл страховим компаніям наймати приватних детективів. Здебільшого – це побутові речі, які не стосуються геополітичного розвитку держави.

Політичний режим України має достатньо відмінностей від швейцарського. Наша демократія знаходиться на перехідному етапі. Саме тому очікувати, що референдуми відбуватимуться так само, як і в однієї із найбагатших країн Західної Європи – не варто.

Чому ж проросійсько-олігархічне крило українського політикуму говорить про необхідність активізації цього питання? Референдум – це також інструмент, який під впливом брудних технологій може гальмувати інтеграційні процеси України або відстоювати чиїсь бізнесові інтереси.

Серед двох кандидатів у президенти, які ведуть між собою боротьбу, лише один піднімає питання референдумів – Володимир Зеленський. Він говорить про те, що громадяни самі будуть формувати основні завдання для влади. Мова йшла  із запровадженням закону “Про народовладдя”. Слід зазначити, що донедавна існував закон “Про всеукраїнський референдум”, в якому вказано, що цей вид впливу громадян на державу може ініціюватись , але для цього:

  1. Кількість підписів повинна бути не менше трьох мільйонів;
  2. Громадяни повинні досягнути повноліття та бути дієздатними;
  3. Підписи повинні збиратись не менше, як у двох третинах областей та у кожній з них мати підтримку не менше ста тисяч українців.

Проте який вигляд матиме новий закон невідомо практично нікому. Є вірогідність, що там з’являться статті з проведенням місцевих референдумів. Для України – це несе величезну загрозу державності, адже можуть активізуватись сили, які намагатимуться під виглядом захисту прав національних меншин посилювати внутрішню ворожнечу. Роз’єднання українців зможе набрати нових обертів. Саме тому потрібний лише всезагальний референдум, який веде державу у єдиному напрямку.

Володимир Зеленський говорить про необхідність проведення референдуму щодо вступу України в НАТО. Обґрунтовує він це тим, що громадянам слід пояснити що собою несе це членство. Постає питання чи зможе держава провести кращу інформаційну кампанію, ніж проросійські опоненти? Для чого створювати зайві проблеми, якщо процес вступу може бути і без референдуму?

Незабаром відбудуться і парламентські вибори. До Верховної Ради прийде чимало сил від Опозиційного Блоку ( за відкриття ринку землі тільки за результатами референдуму) та Батьківщини (за зміну центральної та місцевої влади через референдум). Очевидно, що і Слуга Народу набере також непогану кількість мандатів. Скоріш за все вищеперечислені партії об’єднаються навколо цього питання під час голосування.

Якщо місцеві референдуми все ж таки зможуть відбуватись в Україні, то процес інтеграції до Євроатлантичного союзу здаватиметься все більш примарним, а нетерпимість між громадянами нашої держави зростатиме у геометричній прогресії.

Фото – zib.com.ua

Валентин Балагура для Syla.news

Підписуйтесь на наш

Telegram. Будьте в курсі усіх новин!

Коментувати

274 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up