Володимир Доманський: “Люди повинні розуміти, що екологія насамперед потрібна їм”

В інтерактивному просторі Syla.news голова Брюховицької селищної ради Володимир Доманський розповів про впровадження нових практик сортування сміття та функціонування проекту Green life. 

“Брюховичі залежні від міста Львова. Сміттєва криза, яка була у 2106-2017 роках, створювала дуже серйозні незручності. Ми думали, що і як робити. У нас було два варіанти. Перший – чекати на чиюсь допомогу, поки питання вирішиться у Львові. Інший варіант – діяти самостійно”, – зазначає Володимир Доманський.

Так у селищі створили проект із сортування сміття. Місцевий депутат Арсен Олійник погодився очолити  проект – його назвали Green life.

За словами Володимира Доманського, коли постало питання фінансування, і підприємці, і Брюховицька селищна рада, і громада об’єдналися. Та після цього виникла потреба навчити людей правильно сортувати сміття.

“Це потребувало певного часу, але було втілене в життя. Брюховичі одні з перших почали сортувати сміття. На сьогоднішній день понад 60% мешканців селища користуються цим проектом. З кожним місяцем показник збільшується.  Це один з найкращих результатів в Україні.

Люди повинні розуміти, що екологія насамперед потрібна для них. Над цим потрібно працювати ще з дитячих садочків, шкіл. Ми робимо різні тренінги, запрошуємо людей на громадські обговорення, розповсюджуємо інформацію про це у соціальних мережах, на телеканалах”, –  розповідає брюховицький голова.

За його словами, цей проект не є прибутковий  і не несе такої мети. Хоча у Європі такий бізнес приносить непоганий заробіток.

“Брюховичі занадто маленькі для цього. Основним завданням було навчити людей сортувати сміття, щоб його можна було продавати і на ті гроші тримати проект “на плаву”. Відсортоване сміття становить близько 30% від загальної кількості. Його можна продати.  Інше сміття люди викидають, і воно потрапляє  на полігони. Далі є два шляхи: або робити захоронення, або побудувати сміттєпереробний завод, який усе утилізуватиме”.

Доманський каже, що місцева громадська організація “Наші Брюховичі” навіть подавала проект сміттєсортування в ЛОДА і перемогла в конкурсі. Так було виділено 20 тисяч гривень,  що дало змогу розпочати схожий проект у мікрорайоні Рясне.

“У Європі 2016 року прийняли рішення про те, що до 2020 року країни-члени ЄС повинні сортувати 50% сміття. Основні фракції, на які сортують відходи – це папір, скло, метал і пластик.  Усе сміття неможливо сортувати. Органіка, наприклад, не сортується, її повинні захоронювати або переробляти на спеціальних заводах.  Зрозуміло, що в Європі на такі реформи виділені кошти з державних бюджетів. Європейці думають про екологію, думають про своє здоров’я. Маємо на них рівнятися, – пояснює він.

Також він вважає, що люди, які  сортують сміття і мають підписані угоди з компаніями, що займаються вивезенням сміття з населених пунктів, повинні платити за вивіз сміття із заниженим тарифом. В такому випадку, запевняє, це буде заохоченням до сортування відходів.

Основне, напевно, – це просвітницька робота, яку треба проводити.  Людям просто треба пояснити, що це життєво важливо, це робиться для них і є доброю справою, – підсумовує Володимир Доманський.

Нагадаємо, також голова Брюховицької селищної ради Володимир Доманський наполягає на ухваленні закону про міські агломерації.

Фото Syla.News

Ольга Мацьків для Syla.News

 

450 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up