Володимир Доманський: “Люди повинні розуміти, що екологія насамперед потрібна їм”

В інтерактивному просторі Syla.news голова Брюховицької селищної ради Володимир Доманський розповів про впровадження нових практик сортування сміття та функціонування проекту Green life. 

“Брюховичі залежні від міста Львова. Сміттєва криза, яка була у 2106-2017 роках, створювала дуже серйозні незручності. Ми думали, що і як робити. У нас було два варіанти. Перший – чекати на чиюсь допомогу, поки питання вирішиться у Львові. Інший варіант – діяти самостійно”, – зазначає Володимир Доманський.

Так у селищі створили проект із сортування сміття. Місцевий депутат Арсен Олійник погодився очолити  проект – його назвали Green life.

За словами Володимира Доманського, коли постало питання фінансування, і підприємці, і Брюховицька селищна рада, і громада об’єдналися. Та після цього виникла потреба навчити людей правильно сортувати сміття.

“Це потребувало певного часу, але було втілене в життя. Брюховичі одні з перших почали сортувати сміття. На сьогоднішній день понад 60% мешканців селища користуються цим проектом. З кожним місяцем показник збільшується.  Це один з найкращих результатів в Україні.

Люди повинні розуміти, що екологія насамперед потрібна для них. Над цим потрібно працювати ще з дитячих садочків, шкіл. Ми робимо різні тренінги, запрошуємо людей на громадські обговорення, розповсюджуємо інформацію про це у соціальних мережах, на телеканалах”, –  розповідає брюховицький голова.

За його словами, цей проект не є прибутковий  і не несе такої мети. Хоча у Європі такий бізнес приносить непоганий заробіток.

“Брюховичі занадто маленькі для цього. Основним завданням було навчити людей сортувати сміття, щоб його можна було продавати і на ті гроші тримати проект “на плаву”. Відсортоване сміття становить близько 30% від загальної кількості. Його можна продати.  Інше сміття люди викидають, і воно потрапляє  на полігони. Далі є два шляхи: або робити захоронення, або побудувати сміттєпереробний завод, який усе утилізуватиме”.

Доманський каже, що місцева громадська організація “Наші Брюховичі” навіть подавала проект сміттєсортування в ЛОДА і перемогла в конкурсі. Так було виділено 20 тисяч гривень,  що дало змогу розпочати схожий проект у мікрорайоні Рясне.

“У Європі 2016 року прийняли рішення про те, що до 2020 року країни-члени ЄС повинні сортувати 50% сміття. Основні фракції, на які сортують відходи – це папір, скло, метал і пластик.  Усе сміття неможливо сортувати. Органіка, наприклад, не сортується, її повинні захоронювати або переробляти на спеціальних заводах.  Зрозуміло, що в Європі на такі реформи виділені кошти з державних бюджетів. Європейці думають про екологію, думають про своє здоров’я. Маємо на них рівнятися, – пояснює він.

Також він вважає, що люди, які  сортують сміття і мають підписані угоди з компаніями, що займаються вивезенням сміття з населених пунктів, повинні платити за вивіз сміття із заниженим тарифом. В такому випадку, запевняє, це буде заохоченням до сортування відходів.

Основне, напевно, – це просвітницька робота, яку треба проводити.  Людям просто треба пояснити, що це життєво важливо, це робиться для них і є доброю справою, – підсумовує Володимир Доманський.

Нагадаємо, також голова Брюховицької селищної ради Володимир Доманський наполягає на ухваленні закону про міські агломерації.

Читати також:  У Львові обговорили реформування системи управління відходами

Фото Syla.News

Ольга Мацьків для Syla.News

 

----------------------

Коментувати

558 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up