Кандидатське СЕРЕДовище. (Не)потрібні дебати

Тема проведення дебатів між фіналістами президентських перегонів обростає різноманітними деталями, проте у суспільства нема чіткої впевненості у тому, що Володимир Зеленський та Петро Порошенко зійдуться у публічному герці.

Нагадаю, що кандидати у президенти не балували співгромадян дебатами, можна сказати, що традиція їх проведення в Україні не склалася. 15 років, які відділяють нинішню президентську кампанію від перегонів 2004 року, коли дебатували Ющенко та Янукович, не виявивши публічно переможця – величезна відстань для мільйонів виборців. Наївно очікувати, що громадяни, які не завжди усвідомлюють обсяг президентських повноважень, шукатимуть на youtube словесну дуель.

Володимир Зеленський ініціював проведення дебатів на НСК «Олімпійський», зумовивши  їх проведення медичним оглядом претендентів на президентську булаву. Петро Порошенко, схоже, несподівано для штабу опонента, не лише прийняв виклик, але і перехопив ініціативу. Протягом останніх днів він не лише наголошує на рішучості провести дебати на «Олімпійському» 14 квітня, але і анонсує готовність дебатувати 19 квітня у студії Суспільного мовлення, як це передбачає закон про вибори глави держави. Затія з аналізами від Зеленського вдарила по ньому бумерангом, оскільки у виконанні художнього керівника «95 кварталу» нагадувала профанацію.

Зазначу, що понад половина виборців, які взяли участь у голосуванні 31 березня, не підтримали ані Зеленського, ані Порошенка, а кандидати, які набрали більше 1% голосів та припинили боротьбу, не закликали підтримати когось з фіналістів. Схоже, що команда Зеленського буде до останнього маневрувати, щоб не вести публічну дискусію з чинним президентом, яка може спричинити зміну симпатій виборців. Порошенко ж, навпаки, прагнутиме перетворити дебати на головну подію другого туру.

Навряд чи варто розраховувати, що у короткотерміновому діалозі (чи, що більш вірогідно – монологах) кандидати в президенти зможуть викласти реальну програму перетворень країни протягом своєї каденції. Значна частина громадян, які планують взяти участь у голосуванні 21 квітня,  слухатиме не лише ЩО, але і ЯК говоритимуть претенденти на перемогу. Завдання ж експертного середовища просте: прагнути наповнити дебати конкретним змістом та відповідями на важливі питання.

Євген Магда, директор Інституту світової політики

 

Читайте попередні блоги автора в рубриці “СередОвище виборів”:

Несподівані підсумки

Проміжний фініш

З сумом констатую

Альянси та прихильники

Стартові умови (ч.1)

Стартові умови (ч.2)

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

Достроковий Янукович

60 днів на роздуми

Паузи та інтереси

Фактор безпеки і оборони

Кампанія з подвійним викликом

Вибори – не війна!

Гроші вирішують все?

Випробовування Майданом

----------------------

Коментувати

408 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up