“Важливо зробити суспільство доступним для всіх” – ГО “Відчуй”

У четвер, 4 квітня, у інформаційному просторі Syla.news обговорили діяльність громадської організації “Відчуй” із виконавчим директором Дар’єю Герасимчук та проектним менеджером Христиною Монастирською.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news

Організацію “Відчуй” заснувала родина Пишних у 2011 році з метою допомоги людям з порушенням слуху. За 7 років діяльності, організації вдалося організувати 15 крутих і масшатбних, серед яких є дитячий центр, освітній проект “5 слів”, “Жива мова”, “Inclusive friendly”, коворкінг “Там”. Організація створена з метою допомоги в реабілітації дітей і підлітків з порушенням слуху, в допомозі дорослих людей адаптуватися до життя в чуючому соціумі, розбудова інклюзивного суспільства і започаткування масштабних проектів.

За словами директора Дар’ї Герасимчук, організація існує тому, що є багато стереотипів щодо людей із порушеним слухом взагалі в соціумі.

“Те, чого ти знаєш мало або не знаєш зовсім лякає завжди найбільше. Але таким чином, люди обмежують себе та інших, а це кожна десята людина, за офіційною статистикою ООН, втрачає слух. Якщо ви не долучаєтеся до розвитку інклюзії в Україні, якщо не вивчаєте жестову мову, то обмежуєте себе”, – розповіла Герасимчук.

В рамках проекту “Коли тиша заговорила” організація створила фотопроект «Зіркову Абетку». У ній взяло участь взяло участь понад 30 зірок шоу-бізу такі, як Ольга Фреймут, Катя Осадча, Юрій Горбунов та інші. Зірки продемонстрували всі літери жестової мови. І результатом цього проекту стало вивчення школярами жестової мови.

“Жоден з них не отримав гонорар, бо всі відчувають, що це стосується кожного. Ми сфотографували їх з дактилем(жестова абетка) і об’єднали в плакат із закликом ” А чи знаєш ти як сказати твоє ім’я жестовою мовою?”. Потім підписали договір із міністром освіти і науки України Лілією Гриневич і розповсюдили ці абетки на кожну школу України, а це 15060 українських шкіл. Важливість цього проекту, що він для чуючих людей, щоб вони змогил стати трохи ближче до нечуючих і не тільки через вивчення жестової мови, а й долучення до всієї проблеми”, -зазначила директор.

За словами проектного менеджера “Відчуй” Христини Монастирської, організація інформує дітей, бо розуміє, що вони дуже швидко виростуть, здобудуть професію і будуть розбудовувати країну. Якщо вони будуть знати, що це нормально – вивчити хоча би декілька слів жестовою мовою і мати змогу спілкуватися з нечуючими людьми. Вони допоможуть зробити суспільство доступним для всіх.

Читати також:  "Дебати між Зеленським і Порошенком можуть відбутися 19 квітня у павільйоні "Суспільного" - Євген Магда

Також громадська організація “Відчуй” дотична до допрем’єрного туру фільму “Сквот32”, який адаптований для людей із порушенням слуху. Це молодіжний фільм, продюсером якого став  співзасновик “Відчуй” Андрій Ярмак. Як зазначила директор, організація хотіла показати, що титрування – це нормально, все має бути доступним для кожної людини.

” Ми вже були у Тернополі та Івано-Франківську  і там дуже добре реагували на фільм. Ми запрошували нечуючих підлітків, адже цей фільм орієнтований на молодь. У ньому йдеться про те, що всі люди – різні і їх треба сприймати такими, як вони є. Люди класно відреагували, як чуючі, так і нечуючі. Фільм сучасний, глибокий, і це приклад розвитку українського кінематографа”, – наголосила Дар’я Герасимчук.

Крім цього, “Відчуй” створила соціальний проект “Тиха опера”, яка була однією із найризикованіших ідей, як зазначила Дар’я. Дійство відбувалося у Національній опері України. Ніхто раніше цього не робив, ні в Україні, ні в світі. Представники організації запропонували людям дві хвилини послухати тишу. Актори вели виставу жестовою мовою. Люди мали можливість відчути на собі наскільки важливимм є вивчення жестової мови.

Читати також:  Юрій Турянський: «Люблю життєві виклики»

Дар’я Герасимчук додала, що суспільство стає більш інклюзивним, готове змінюватися і брати участь у різних соціальних проектах. Однак важливо перевіряти берегти себе і перевіряти свій слух.

“І нехай з вами будуть люди, а не їх діагнози”, – підкреслила представниця організації.

Вікторія Козар, Syla.news

Підписуйтесь на наш

Telegram. Будьте в курсі усіх новин!

Коментувати

318 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up