Кандидатське СЕРЕДовище. Несподівані підсумки

Мова піде не про лідерство Володимира Зеленського, яке прогнозували соціологи. Є і інші підсумки першого туру президентських перегонів, які часом залишаються поза увагою виборців.

Явка виборців склала, за даними Центрвиборчкому, 63,25%, що більше, ніж 2014 року. П’ять років без виборів загальнонаціонального органу влади створили високі очікування, а чинна влада зуміла забезпечити демократичне волевиявлення. Так, попри численні розмови про фальсифікації та підкуп,  подібні порушення не зафіксовані українськими та закордонними спостерігачами.

Несподіваними стали результати волевиявлення на закритих дільницях, зокрема, у Качанівській колонії, де перемогла Юлія Тимошенко. Там спостерігається, прямо скажемо, незвичний для України плюралізм та різноманіття думок, що дозволяє говорити про відсутність адміністративного ресурсу. До речі, цікавою є перемога Порошенка у закордонному виборчому окрузі, адже опоненти чинного президента звинувачували його у тому, що люди тікають з України.

Не сталося спроб зірвати та дискредитувати голосування. І це добре. Проте не варто розслаблятися, адже проект постанови про невизнання результатів президентських виборів в Україні у держдумі зареєстрований, і гарантовано отримає «одобрямс», тільки но буде винесений на голосування. Росія дуже зацікавлена у дискредитації електорального процесу в Україні, про це не варто забувати.

На останок – про арифметику. 30 кандидатів у президенти отримали менше одного відсотка на свою підтримку. Звісно, кожен та кожна з них мали право балотуватися, проте виникає питання, чи співпадають їх прагнення з суспільним інтересом. А от готовність Юлії Тимошенко зосередитися на парламентських виборах – несподіванка, бо очікування були іншими. Однак здоровий глузд взяв гору.

Євген Магда, директор Інституту світової політики

 

Читайте попередні блоги автора в рубриці “СередОвище виборів”:

Проміжний фініш

З сумом констатую

Альянси та прихильники

Стартові умови (ч.1)

Стартові умови (ч.2)

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

Достроковий Янукович

60 днів на роздуми

Паузи та інтереси

Фактор безпеки і оборони

Кампанія з подвійним викликом

Вибори – не війна!

Гроші вирішують все?

Випробовування Майданом

 

429 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up