Ярослав Мандрук  про правопорушення на виборчих дільницях Львівщини

Ярослав Мандрук про правопорушення на виборчих дільницях Львівщини

Продовжується Інформаційний марафон «Вибори «П»». Ярослав Мандрук, юрист громадянської платформи «Захисти свій голос» розповів про правопорушення на виборчих дільницях Львівщини.

Чинне законодавство побудоване таким чином, що є лише декілька випадків, коли вибори можуть бути визнані такими, що не відбулися. Усі  випадки правопорушень  фіксують у комплексі, щоб у разі наявності більш вагомих підстав для оскарження виборів,  можна було аргументувати, чому вибори слід вважати недійсними.

На Львівщині ми маємо спостерігачів, які працюють у всіх округах. Було зафіксовано низку порушень. Зокрема поліцейські, які повинні були бути за межами дільниць, вимагали в спостерігачів надати їм документи, для того, щоб їх сфотографувати.  Це було порушенням, бо поліцейські такого права не мають. Ми не приховуємо інформації, що цей випадок виходить за межі компетенції поліції.  І це системна річ, бо про неї нам повідомили  близько десяти людей, як з міста, так і з області. Це робиться всупереч чинному законодавству і невідомо з якою метою, – зазначає Ярослав Мандрук.

Були дивні ситуації, коли члени виборчих комісій просили дати сфотографувати  посвідчення спостерігача, на що вони теж не мають права. Був зафіксований дуже екстравагантний випадок, коли людина хотіла проголосувати з російським паспортом. Наявність так званих «мертвих душ» – це також не поодинокі випадки.

Бувало, що людина  писала заяви про внесення її до списку виборців у встановлений законом строк. Прийшовши на дільницю, вона виявила, що у списку її немає і не змогла проголосувати. У такому випадку слід звернутися до правоохоронних органів. За це адміністративне правопорушення  мають відповідати або Державний реєстр виборців, або члени ДВК.  До речі, дружина Анатолія Гриценка також не могла проголосувати, бо її не було у списках виборців.

Траплялися і неопломбовані скриньки. А також були випадки, коли в кабінці для голосування перебували дві людини одночасно. Дуже багато випадків порушень на Донеччині , наприклад бійка між членами ДВК. Була ще й низка інших порушень, які можуть призвести до фальсифікацій. Масу порушень різного роду було зафіксовано по всій Україні.

Ярослав Мандрук  підсумовує: Думаю,  Москва застосовувала вплив ще до дня виборів, маніпулювала в інформаційному полі, можливо здійснювала якийсь підкуп. Уже під час виборів ми подивимось як впоралися наші спостерігачі та члени ДВК з оцим впливом.   У нас є протоколи з мокрими печатками і та сама інформація у цифровому вигляді. Якщо вони не збігатимуться, ми будемо на це реагувати. І це може бути підставою для того, щоб говорити про фальсифікацію. Якщо будуть виправлення в протоколах, які везуть з ДВК до ОВК, ці речі будуть взяті до уваги. Люди, причетні до цього, будуть притягнені до кримінальної відповідальності. Усі правопорушення є свідомими спробами порушити процедуру виборів.

Фото Syla.News

Syla.News

Коментувати

330 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up