Як відбувається прихована агітація у день виборів

Як відбувається прихована агітація у день виборів

Вчора, 30 березня в Україні відбувався так званий день тиші – день, коли заборонено будь-якого виду передвиборчу агітацію, а саме зовнішню рекламу. Йдеться про те, що всі вуличні рекламні площини мають бути позбавлені від плакатів з прізвищами кандидатів у Президенти та їхніми фото.

Про це повідомляє «Чесно».

Тоді як кілька днів тому на багатьох білбордах та сітілайтах поширили рекламу у вигляді гасел, яка не має згадок про кандидатів, але виконана у стилі під їхню агітацію. Вранці, 31 березня, Рух ЧЕСНО знайшов у Києві декілька таких білбордів, які схожі на агітацію Володимира Зеленського, Петра Порошенка та Юлії Тимошенко, але не мають вихідних даних. Однак, формально така реклама не порушує виборчого законодавства.

Як відбувається прихована агітація у день виборів

Як відбувається прихована агітація у день виборів

 

Як відбувається прихована агітація у день виборів

 

На окремих площинах реклама Порошенка й Тимошенко з’явилася минулого літа. Змінювалися тільки зображення, але іншої реклами на них не було. У Петра Порошенка першими змінювали зображення перед самими виборами. Головну рекламу “Кандидатів багато – президент один” замінили на виконану в тому ж стилі “Думай”, але вже без вихідних даних. У той самий день зі сторінки Президента України у Facebook почали оприлюднювати рамки для аватарок з тим же гаслом”, – наголосив головний аналітик з партійних фінансів Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Читати також:  "Опозиційному блоку" не вдалося внести до списку Єфремова

Така ж сама ситуація відбувається з рекламою Тимошенко: її “Україна обирає зміни” замінили на зроблену в тому ж стилі “Змінюй”, ідентично як і попередню, без вихідних даних. Ймовірно, цю рекламу фінансували не з виборчих фондів, а тому, невідомими є поява коштів та обсяг витрат на встановлення цієї реклами навмисно до дня тиші та дня виборів”, – підкреслив він.

Водночас у день тиші дотепер можна побачити і пряму агітацію кандидатів, яка порушує виборче законодавство. Зокрема, реклама кандидата від ВО “Свобода” Руслана Кошулинського на Виноградарі, яка не має вихідних даних та розташована у непристосованому для цього місці. Цю ж рекламу до дня тиші повинні б прибрати комунальні служби.
Такі явища журналісти руху ЧЕСНО можна побачити у різних регіонах. Наприклад, білборд, який зафіксували у день тиші в Полтаві на вулиці Івана Мазепи.

Читати також:  Мураєв зняв свою кандидатуру на користь Вілкула за $10 млн, - експерт

Зазначимо, що Рух ЧЕСНО поширив інформацію про кандидатів у Президенти та їхні програми у спецпроекті Polithub, де усі виборці можуть не тільки знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

Крім цього, 31 березня, у день виборів Президента України, Рух ЧЕСНО буде моніторити перебіг голосування онлайн.

Фото “Чесно” і “Today.ua”

Syla.news

Коментувати

194 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up