На Львівщині виборцеві видали бюлетень склеїний скотчем

Анатолій Романюк про те, як штаби ведуть власний підрахунок голосів, і чому важливо оцифровувати документи

Під час Інформаційного марафону «Вибори «П»» представник штабу Петра Порошенка Анатолій Романюк розповів про те, як політичні сили контролюють виборчий процес.

Оскільки голосування  таємне, знати,  хто як проголосував,  неможливо.

Є певні точки – 11.00, 15.00 чи 18.00 година, коли виборчі дільниці дають  інформацію, скільки людей прийшло голосувати. Можна вести і свій незалежний підрахунок, але для чого? Ми не робимо цього. Ми констатуємо загально, як відбувається голосування. Дивимося, щоб не було якихось несподіваних вибухів, які можуть бути з точки зору традиційного голосування, яке відбувається у Львівській області, – повідомляє представник штабу Петра Порошенка.

Анатолій Романюк додає, що кількість людей, які свідомо ставляться до громадянського обов’язку, зросла. Такі речі відстежуються. Штаби слідкують за загальним ходом виборчого процесу на кожній дільниці і фіксують, чиє порушення.

Досвід виборчих кампаній показує, що традиційно роблять штаби, які контролюють виборчий процес. Стандартна форма полягає в тому, що член  ДВК від політичної сили, яка контролює виборчий процес, який присутній на виборчій дільниці, отримує у відповідності до закону протокол з печаткою і з підписами усіх членів виборчої комісії. Традиційно спостерігачі роблять фотографію цього протоколу. Це стандартна річ, яку роблять політичні сили завжди.

Це не якесь ноу-хау Зеленського. Це стандартна норма , яку знають студенти-політологи, яким говорять як контролюються вибори. Має бути зроблена фотографія з кожної дільниці, для того, щоб не виникало ситуацій з уточненням  і підміною цифр, – підсумовує Анатолій Романюк.

Фото Syla.News

Syla.News

 

Коментувати

202 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up