Вибори проходять прозоріше, ніж попередні, але методи фальсифікації удосконалюються" - Цимбалюк

Вибори проходять прозоріше, ніж попередні, але методи фальсифікації удосконалюються” – Цимбалюк

В межах інформаційного марафону “Вибори П”  про день виборів президента в області говорили із головою виборчого штабу Юлії Тимошенко Михайлом Цимбалюком.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news

Михайло Цимбалюк розповів, що їхній штаб працює у звичному режимі, створені мобільні групи з числа юристів, досвідчених людей у виборчому процесі, які готові виїжджати туди, де потрібна їхня кваліфікована допомога. Однак на його думку, процедура виборчого процесу підготовлена погано.

“На багатьох дільницях є порушення : починаючи від поганого освітлення і недостатньої інформації від кандидатів, а це основна вимога відповідно до чинного законодавства, завершуючи тим, що виборчі комісії дозволяють фотографування бюлетнів, спроби винести його. Зокрема, в Городоцькому районі була спроба видати бюлетень для голосування без посвідчення особи. Завдяки спостерігачам, було припинено цей факт. Складені відповідні протоколи про те, що була відсутня інформація про окремих кандидатів”, – підкреслив голова “Батьківщини” на Львівщині.

За словами Цимбалюка, на сьогодні соціологія стала виборчою маніпуляцією або виборчою технологією, так і проведення екзит-полів, які розпочали оголошувати раніше, ніж прийнято законодаством. Вони мають таку підозру, що екзит-поли, власники яких наближені до певних кандидатів, будуть оголошувати ту соціологію, яка потрібна їм. І в цей час можливі фальсифікації щодо підрахунку голосів.

Читати також:  Політолог Валентин Балагура про реформи, Порошенка, лобіювання та нові політичні сили (інтерв’ю)

“Як на мене, цього разу було декілька дуже складних речей на рівні держави. Було надруковано 60 мільйонів бюлетнів. На бюлетнях немає номеру, тільки проставлено номер округу і номер дільниці. Стоїть питання для чого створювати таку кількість, коли виборців, за різними підрахунками, не більше 35 мільйонів. Про це говорить реєстр виборців, хоча і він підлягає сумніву, тому що в Україні з 2001 року не проводилися переписи населення. Новообрана ЦВК, отримавши гроші, прийняли рішення щодо закупівлі певних боксів для транспортування бюлетнів з дільниці до окружної виборчої комісії. І дали роз’яснення, що бюлетні постачатимуть на виборчі дільниці підручними засобами. Тобто, в мішках, в коробках. Це свідчить про те, що можливо, по дорозі ці бюлетні можуть пошкодити, бути підмінені та інші маніпуляції. Вважаю, що з таким досвідом проведення виборів в Україні можна було закупити ці бокси, які можна опломбувати, а не просто скотчом перемотати, як це відбулося сьогодні. Тобто, такі речі, що влада могла зробити, а з певних причин не зробила”, – наголосив очільник фракції на Львівщині.

Читати також:  «Ми хочемо показати, що все у ваших руках, а не в руках якихось «сірих олігархів» - організатори про Модель ЛМР

На думку Михайла Цимбалюка, хоча вибори проходять прозоріше, ніж попередні, але технології удосконалюються. І водночас змінюються методи фальсифікації.

“Наприклад, цього разу 39 кандидатів. Це свідчить про те, що більша частина з них – це технічні кандидати, які представлятимуть одного з кандидатів.  Це сумна тенденція, якої раніше не було. Також, наявність Юрія Тимошенка в цьому бюлетні і відсутність номерування кандидатів ставить нас в таку ситуацію, що вже зараз члени комісії кажуть, що багато людей помиляється, адже нема номерного переліку кандидатів. Крім того, в нас є інформація, що деякі члени комісії отримали свої чорні інструкції щодо певної підтасовки голосів. Раніше екзит-поли більш-менш схожі до реальних результатів. А така строкатість, яка є зараз, свідчить про те, що деякі соціологічні служби створюють під вибори, виконують свою роль, а потім щезають”, – додав очільник виборчого штабу Тимошенко.

| Онлайн трансляція Syla.news

Михайло Цимбалюк, голова "Батьківщини" на Львівщині про день виборів президента в області. Інформаційний марафон "Вибори "П".

Опубліковано Інформаційне агентство Syla.news Неділя, 31 березня 2019 р.

Фото Syla.news

Syla.news

Коментувати

189 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up