Омбудсмен:  суттєвих порушень щодо організації виборчого процесу у місцях несвободи - не виявлено

«Українці повинні повірити в себе. Усі події які ми пережили, повинні вселяти надію і віру у те, що все йде на краще», – Ярина Гаєцька-Колотило.

Гості Інформаційного марафону «Вибори «П»» омбудсмен з виборчих прав на Львівщині від громадянської мережі «Опора» Ярина Гаєцька-Колотило та представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західному регіоні Світлана Семчишин розповіли про особливості цьогорічних президентських виборів порівняно з попередніми та випадки правопорушень на дільницях.
Ярина Гаєцька-Колотило зазначає, що українське виборче законодавство є надзвичайно гуманним, бо виборцем є кожна особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку і є дієздатною. І так само право голосу мають ті, хто перебуває у місцях позбавлення волі.
Львівська область достатньо благополучна в плані кількості правопорушень . Станом на зараз ми не фіксували значної їх кількості. Зазвичай, це порушення, які в кінцевому результаті не вплинуть на результати голосування. Були спроби голосування без паспорта, а також внесення деяких осіб до списку виборців. Ще фіксували факт відсутності інформаційних плакатів про кандидатів на пост президента. В окремих регіонах були гірші правопорушення: не допускали на виборчі дільниці офіційних спостерігачів. Були випадки, коли голосування розпочиналося раніше восьмої або навпаки запізнювалося. Але на Львівщині такого не фіксували, – додає омбудсмен з виборчих прав на Львівщині від громадянської мережі «Опора» .
Світлана Семчишин: Станом на 14.00 у приймальні Уповноваженого Верховної Ради з прав людини на Львівщині зареєстровано шість звернень у телефонному режимі, які переважно стосуються відсутності осіб у списках виборців, неможливості проголосувати у зв’язку з неналежною довідкою, відсутності пандусів та неможливості вільного доступу до виборчої дільниці. Ще скаржаться на заборонену рекламу та погану якість освітлення, що не дозволяє належним чином реалізувати своє право особам з вадами зору.
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західному регіоні каже, що ситуація, порівняно з попередніми президентськими виборами, змінилася на краще. Самі виборці стали з повагою ставитися до себе і прекрасно розуміють, що вони здійснюють своє волевиявлення і у випадку правопорушення більш активно звертаються у відповідні структури і висвітлюють ці правопорушення. Світлана Семчишин зазначає: Зараз і органи державної влади якось координують свою діяльність з метою забезпечення права громадян на волевиявлення. Нами з громадянською мережею «Опора» було проведено робочу нараду структур, які дотичні до процедури виборчого процесу та забезпечення реалізації виборчих прав громадян з метою консолідації зусиль, щоб забезпечити можливість кожного громадянина належно реалізувати своє право голосу.
Омбудсмени нагадують, що кожен громадянин України має як права, так і обов’язки. Народ є джерелом влади в нашій державі.
Українці повинні повірити в себе. Усі події які ми пережили, повинні вселяти надію і віру у те, що все йде на краще, – Ярина Гаєцька-Колотило.

Фото Syla.News

Syla.News

Коментувати

214 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up