Тарас Радь: "Порушення часто відбувалися не так зі злого умислу, а через незнання"

Тарас Радь: “Порушення часто відбувалися не так зі злого умислу, а через незнання”

На завершення інформаційного марафону «Вибори «П» підводить підсумки Тарас Радь, координатор спостереження за виборами президента громадянської мережі «Опора» у Львівській області.

Загалом, якщо підводити підсумки спостереження дня голосування то вибори пройшли спокійно. Якихось системний порушень, які можуть вплинути на результати голосування,  не зафіксовано . Поза тим були певні проблемні речі, пов’язані з необізнаністю у процесі виборів як членів виборчої комісії, так і виборців. Порушення часто відбувалися не так зі злого умислу, а через незнання. Наприклад, видача бюлетеня без належних документів – без паспорта. Це так зване «звичаєве право», коли люди один одного знають і кажуть, що документи необов’язкові. Бували намагання проголосувати по пенсійному посвідченню. Бували спроби фотографування бюлетеня. Була підозра на підкуп виборців чи спроба впливу на результат виборів, але  не знайдено підтвердження. Але всі ці випадки не впливають на результат виборів

Більшою проблемою є коли починають підписувати протоколи і ставити печатки ще до засідання про підрахунок голосів. Члени комісії хочуть таким чином зекономити свій час, але це є фальсифікацією виборчої документації. Такі факти теж фіксували. Одна комісія навіть казала, що вилучить нашого спостерігача, хоча вона не має на це права, – зазначає Тарас Радь.

Порівняно з виборами 2014 року в плані порушень на щастя нічого не змінилося, окрім того, що в 2014 році  їх фіксували менше.

Тарас Радь підсумовує: Минуло п’ять років. У суспільстві панує певне розчарування, зневіра. Я особисто розчарований в тому, що Львівщина не брала дуже активної участі в голосуванні, бо очікував, що вона знову покаже один з найкращих показників. Можу припустити за результатами певних досліджень, що явка на Львівщині становить трохи більше 60%.Натомість Схід та Центр показують кращі показники.  За активністю Львів випереджав сільську місцевість у середньому на 10%.

Syla.News

Коментувати

259 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up