Ярина Гаєцька-Колотило та Світлана Семчишин про особливості проведення виборів у місцях несвободи

Ярина Гаєцька-Колотило та Світлана Семчишин про особливості проведення виборів у місцях несвободи

У рамках Інформаційного марафону «Вибори «П»» спілкувалися з омбудсменом з виборчих прав на Львівщині Яриною Гаєцькою-Колотило та представником  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західному регіоні Світланою Семчишин.

До речі, кількість засуджених чи ув’язнених, які перебувають  на місцях несвободи (це не тільки виправні установи, а й спеціальні лікарні, пансіонати, інтернати)постійно  коливається. Наприклад, станом на сьогодні у Львівській установі виконання покарань утримується 830 осіб, з них 817 мали право голосу.

Серед недоліків на виборчих дільницях місць несвободи  неналежний стан освітлення і ряд інших, які, проте, не вплинуть не вплинуть на хід волевиявлення тих осіб, які там перебувають. Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західному регіоні з групою  також здійснювали попередні  моніторингові візити з огляду на те, що в день виборів неможливо буде відвідати якнайбільшу кількість місць несвободи, у яких особи також реалізують своє право голосу на президентських виборах відповідно до Конституції України. Перевіряли готовність установ Львівщини забезпечечити  можливість кожного засудженого, який відбуває покарання в цих установах, реалізувати своє право голосу. Як повідомляє Світлана Семчишин, усі оглянуті установи належним чином підготувалися.  Суттєвих ознак правопорушень не виявлено.

До слова, безпосередньо в секретаріаті  Уповноваженого з прав людиини за дорученням Уповноваженого відкрита гаряча лінія, яка приймає повідомлення і звернення громадян. Крім того, у всіх громадських центрах є працівники  регіональних представництв, які також приймають звернення як в електронному,  так і в телефонному режимі. У випадку чіткого виявлення або повідомлення про порушення, які можуть вплинути на голосування  представники Уповноваженого з прав людини в регіонах виїжджають на місця, з яких надійшли повідомлення.

Фото Syla.News

Syla.News

Коментувати

367 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up