"Опора" зафіксувала перші порушення виборчого процесу в Україні

“Опора” зафіксувала перші порушення виборчого процесу в Україні

Громадянська мережа “Опора” зафіксувала ряд порушень станом на 9:00.

Про це повідомляється на сайті “Опора”.

На Волині  спостерігача Громадянської мережі ОПОРА не допустили на ранкове засідання дільничної виборчої комісії на дільниці №070091, яка знаходиться у с. Новостав Горохівського району.

“Спостерігач прибув на дільницю, аби бути присутнім на засіданні, однак його не впустили. Голова комісії повідомила, що всіх запустять о 8 годині ранку.На місце інциденту викликали поліцію, відтак спостерігач ОПОРИ подасть відповідну заяву”,– повідомляється на сайті.

Також було зафіксовані перші порушення, пов’язані з роботою дільничних виборчих комісій та приховану агітацію, імовірно пов’язану із трьома кандидатами у президенти.

Зокрема, станом на 7:30 ранку 31 березня на дільниці №070366 у с.Доротище Ковельського району (округ №21) зафіксував, як принаймні двом особам виписували посвідчення на порожніх проштампованих бланках від ОВК просто у приміщенні дільниці.

“На прохання спостерігача надати відповідну постанову про призначення вказаних осіб у комісії відмовили. Відтак доказів призначення саме цих осіб до складу комісії спостерігачеві не надали. ОПОРА вбачає у цьому випадку перевищення повноважень з боку ДВК”, – заявили в організації.

У “день тиші” та станом на 7:00 31 березня спостерігачі виявили приховану агітацію, виконану в стилістиці попередніх агітматеріалів трьох кандидатів у президенти, у межах округів №19, №20, №22 та №23.

Це були матеріали, виконані із застосуванням схожих шрифтів, кольорової гами, розміщення тексту на площині тощо щодо агітматеріалів, які кандидати використовували у рамках своїх кампаній. На рекламних площинах помітили  матеріали із гаслами “Виходь за рамки”, а також “Не втрать ще 5 років. 31 березня!”. Білборди з останнім гаслом виявили наразі лише на території округу №23″, – повідомили в ОПОРІ.

На низці сітілайтів та білбордів виявляли приховану агітацію, виконану у стилістиці ще двох кандидатів у президенти – з гаслом “Змінюй” та білборди “Думай” у вказаних округах.

Читати також:  На виборах у Бібрській ОТГ перемагає безпартійний мер Роман Гринус

Про аналогічну ситуацію повідомляють і на Рівненщині, де на виборчій дільниці №560530 не пустили спостерігача Громадянської мережі ОПОРА. Голова комісії сказала, що «згідно законодавства не мали права пускати».

“На ДВК №560530 154 виборчого округу спостерігач ОПОРИ прибув на дільницю о 7:20 ранку. Двері на дільницю були зачинені. На вимогу спостерігача допустити його на засідання поліцейський вийшов та сказав, що до нього вийде голова дільничної виборчої комісії.Попри повторні звернення до початку голосування (8:00) спостерігача не допустили на ранкове засідання”,- йдеться у повідомлені.

Також за даними “Опори”, на Херсощині зіпсували зіпсовано 1293 бюлетені:представники комісії поставили штамп “Вибув”  навпроти прізвища кандидата в президенти Олександра Мороза.

Читати також:  Трамп заявив про розпуск комісії з розслідування фальсифікацій на виборах

Станом на 9:00 фіксується затримка у роботі виборчих дільниць на Київщині,передчасне відкриття сейфу, недостатня кількість бюлетенів, невідповідність приміщень ДВК технічним вимогам, агітація біля приміщень ДВК та портрети кандидата у Президенти у приміщеннях виборчих дільниць.

У Житомирській області на дільниці у Коростені дільнична комісія дозволила виборцям проголосувати до 8:00 – до початку виборчого процесу. Також спостерігачі ОПОРИ фіксують голосування виборців без паспортів на дільниці у Черняхівському районі.

Разом з тим рух ЧЕСНО повідомляє, що у Харкові зафіксували приховану агітацію у день виборів – борд зі стилістикою політичної реклами Петра Порошенка.

За повідомленням руху, на одній із дільниць у Дніпропетровській області 30 березня бюлетені зберігали у кастрюлі,про що повідомив депутат Криворізької міськради Микола Колесник.

А такі сейфи для збереження бюлетенів бачили? Це VIP варіант, для спостерігачів з НАТО. PS Доречі, каструлю з бюлетенями нарешті опечатали.)))

Опубліковано Миколою Колесником Субота, 30 березня 2019 р.

Нагадаємо, станом на 9:00 надзвичайних ситуацій на виборчих дільницях України не відбулося.

Фото – pravda.com.ua

SYLA NEWS

Коментувати

267 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up