Омбудсмен:  суттєвих порушень щодо організації виборчого процесу у місцях несвободи - не виявлено

Омбудсмен: суттєвих порушень щодо організації виборчого процесу у місцях несвободи – не виявлено

В межах інформаційного марафону «Вибори «П» омбудсмен з виборчих прав на Львівщині Ярина Гаєцька-Колотило та представник  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західному регіоні Світлана Семчишин повідомили, що жодна особа не поскаржилася на порушення виборчого права.

 «Ми  здійснювали моніторингові візити до місць несвободи з метою попередження порушення виборчих прав осіб, які в них перебувають. Сьогодні о 8.30 ми здійснили такий візит без попередження до державної установи  «Львівська установа виконання покарань #19» з метою моніторингу установи на забезпечення  виборчих прав ув’язнених та осіб, які відбувають там покарання. Нами було оглянуто інформаційне забезпечення, доступність.  Поспілкувалися з головою виборчої комісії та провели інтерв’ю із ув’язненими та засудженими з приводу того,  чи порушувалися їхні права під час волевиявлення на президентських виборах.  Суттєвих порушень станом на момент проведення моніторингового дослідження не виявлено. Під час спілкування із ув’язненими жодна особа не  поскаржилася на порушення їхнього виборчого права». 

До речі, кількість засуджених чи ув’язнених, які перебувають  на місцях несвободи (це не тільки виправні установи, а й спеціальні лікарні, пансіонати, інтернати) постійно  коливається. Наприклад, станом на сьогодні у Львівській установі виконання покарань утримується 830 осіб, з них 817 мали право голосу.

Серед недоліків на виборчих дільницях омбудсмени зафіксували неналежний стан освітлення і низку інших, які, проте, не вплинуть не вплинуть на хід волевиявлення тих осіб, що там перебувають. Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західному регіоні з групою  також здійснювали попередні  моніторингові візити з огляду на те, що в день виборів неможливо буде відвідати якнайбільшу кількість місць несвободи, у яких особи також реалізують своє право голосу на президентських виборах відповідно до Конституції України.

Перевіряли готовність установ Львівщини в забезпеченні можливості проголосувати кожному утримуваному, який відбуває покарання в цих установах, реалізувати своє право голосу. Як повідомляє Світлана Семчишин, усі оглянуті установи належним чином підготувалися.  Суттєвих ознак правопорушень не виявлено.

До слова, безпосередньо в секретаріаті  Уповноваженого з прав людини відкрита гаряча лінія, яка приймає повідомлення і звернення громадян. Крім того, у всіх громадських центрах є працівники  регіональних представництв, які також приймають звернення як в електронному,  так і в телефонному режимі. У випадку чіткого виявлення або повідомлення про порушення, які можуть вплинути на голосування  представники Уповноваженого з прав людини в регіонах виїжджають на місця, з яких надійшли повідомлення.

Ольга Мацьків

Syla.news

Коментувати

172 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up