«На Львівщині ми не маємо явних прецедентів порушень" - Роман Фединяк

«На Львівщині ми не маємо явних прецедентів порушень” – Роман Фединяк

В межах інформаційного марафону “Вибори П” відбулася розмова із довіреною особою Володимира Зеленського Романом Фединяком. Обговорювали день виборів президента України.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news

Основне завдання офісу громадської організації Фединяка – паралельний підрахунок голосів, розуміння явки виборців і звичайно, фіксація порушень. За його словами, по кожному окрузі вони мають концентрацію приблизно 4-5 мобільних груп, з якими вони виїжджають і фіксують правопорушення з юристами, щоб у майбутньому таких правопорушень не виникало.

“На кожній дільниці маємо свого члена комісії, так само маємо секретарів і спостерігачів.  Стандартно маємо такі правопорушення, як мертві душі, тобто, люди, яких немає, але вони зареєстровані в списках. Є такі люди, які виписані з квартир, проживають закордоном, але є у списках.  Інше – це порушення через людський фактор,  що не дає можливість проголосувати іншим людям. Це означає, що навпроти прізвища виборця вже стоїть підпис, ще до явки його на дільницю.  Таких порушень на Львівщині було вже близько десяти”, – розповідає довірена особа Зеленського.

За повідомленнями Фединяка, на Львівщині явних прецедентів порушень немає. Спостерігачі не фіксували каруселів, які часто трапляються на виборах. Так, фіксувалися такі порушення, як несвідомо зіпсований бюлетень. На одній з виборчих дільниць була така історія, що навпроти одного з кандидатів вже стояла маленька помарочка.  Але комісія вирішила визнати такі бюлетені дійсними, оскільки це була помилка самої типографії. За словами Фединяка, найбільше його лякає вік спостерігачів на виборчих дільницях.

“В 70% випадках – це є люди 25-27 років, котрі є членами комісій. Натомість голови комісій – це є старші люди з досвідом. Вони вже напевно пройшли всі вибори, які відбувалися за часів незалежної України, маючи керівні посади. І стається така ситуація, яку по великому рахунку, ми  не можемо обґрунтувати як незаконну, але стаються тиски на членів комісій. На одній з дільниць, де є наша представниця, голова комісії сказала, що виключить її за те, що вона вийшла в туалет. Отакі-от прецеденти. Нас вважають як молодих і таких, що не зможуть якимось чином відстояти свої права. Також, ця особа заявила про те, що списки, які передадуть в окружну виборчу комісію і це відбуватиметься за участі старшого члена дільничої виборчої комісії і одного зі спостерігачів. Ці люди, як мені відомо, є родичами. Відповідно до закону, не можна здійснювати моральний тиск на особу, яка виконує свої функції. Ми з нашими юристами будемо з’ясовувати це питання”, – наголосив він.

| Онлайн трансляція Syla.news

Розмовляємо з Романом Фединяком (Roman Fedyniak), довіреною особою Володимира Зеленського про день виборів президента. Інформаційний марафон "Вибори "П".

Опубліковано Інформаційне агентство Syla.news Неділя, 31 березня 2019 р.

Фото Syla.news

Syla.news

Коментувати

775 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up