Анатолій Романюк: «Ми вважаємо, що під час виборчого дня інституції повинні виконувати свої функції і не перебирати на себе ті функції, які їм не властиві»

Анатолій Романюк: «Ми вважаємо, що під час виборчого дня інституції повинні виконувати свої функції і не перебирати на себе ті функції, які їм не властиві»

На Інформаційний марафон «Вибори «П»» завітав представник штабу Петра Порошенка Анатолій Романюк. Він розповів про перебіг виборів та про  цьогорічну явку виборців  на дільницях.  Анатолій Романюк зазначає, що в цілому вибори відбуваються нормально. Це стосується явки виборців, ситуації на виборчих дільницях.  Виникають певні моменти, які потребують уточнення, але вони врегульовуються.

З  таких несподіванок: роль поліції дещо підвищена в цій виборчій кампанії. На нашу думку, поліція навіть перевищує свої повноваження. Протягом сьогоднішнього дня на більшості дільниць поліцейські перевіряли і фотографували посвідчення спостерігачів, які були присутні на дільницях. Сам факт того, що вони намагалися фотографувати посвідчення, а не просто перевіряти, складає порушення. Ми змушені були звертатися за роз’ясненнями до відповідних структур. Ми вважаємо, що під час виборчого дня інституція повинна виконувати свої функції і не перебирати на себе ті функції, які їй не властиві, – додає представник штабу Петра Порошенка.

Про фальсифікації говорить низка політичних акторів перед виборами і безпосередньо в  день виборів. Але, за словами гостя, вони не маючи доказів, хочуть створити щоб створити враження, що фальсифікації є, і що хтось винний у них. Це робиться з одного боку, щоб певною мірою дискредитувати когось, а з іншого боку, –  для того, щоб згодом сказати: «Ну вибачте, ми мали такі шикарні результати, але була фальсифікація».

Щодо порушень, зафіксованих штабом Петра Порошенка , то вони є стандартно-технічними. Наприклад, на одній з дільниць зафіксовано, що несподівано йде вгору кількість людей,  які голосували удома.

Анатолій Романюк каже: Протягом цілого ряду попередніх виборів ми маємо хронограму, як люди приходять на дільниці і знаємо, що показник, наприклад,  другої години -у межах 25-30%. Стандартна ситуація полягає у тому,  що люди голосують удома стандартно в межах 2% від загальної кількості виборців. Ми знаємо, на попередніх виборах, особливо 2004 року, використовувалася методика збільшення кількості виборців, що голосують удома, яка могла певною мірою коригувати результат.

Представник штабу Петра Порошенка  зазначає, що традиційно у нас виникає питання, чи всі, хто  планує проголосувати, зможуть це зробити. Частина людей  відтягує голосування на пізній період. І виникає проблема, що частина людей не підуть голосувати, бо стоїть черга. Цей момент  присутній під час багатьох виборчих кампаній.

Я закликаю мешканців нашого міста, мешканців Львівської області не відкладати на шосту-сьому годину момент,  коли ви йдете голосувати. Від нас усіх залежить результат цих виборів, – зазначає Анатолій Романюк.

Соціологічні опитування  говорять про те, що очікується  висока явка людей на виборах. Ця явка коливається від 82% до 85%, але тут є нюанс. Велика кількість людей не присутня за місцем проживання. Кількість людей, яка може бути відсутня з різних причин, може бути значною. Це буде впливати на кількість тих, які реально прийдуть і проголосують. На попередніх виборах була  явка в межах 76% по Львівській області. Припускають, що явка цього року буде близька до того показника.

Фото Syla.News

Syla.News

 

Коментувати

271 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up